Bitlet: wideo z torrentów live

Jeśli korzystacie z peer-to-peer zaopatrując się w „trudno dostępne” seriale i filmy – mamy dla Was dobrą wiadomość. Już niedługo nie będziecie musieli czekać godzinami aby obejrzeć odcinek ulubionego show – BitLet.org oferuje interesującą możliwość – wideo z torrentów… w streamingu.

Serwis BitLet.org działa już od jakiegoś czasu. Początkowo umożliwiał pobieranie torrentów bez posiadania klienta BitTorrent (przez przeglądarkę) oraz odtwarzanie treści audio bezpośrednio z tego rodzaju plików (streaming). Nie ma jednak takich barier technologicznych, które uniemożliwiałyby wykorzystanie takiego samego mechanizmu w przypadku wideo.

Nowa funkcjonalność pozostaje w fazie eksperymentalnej. Można ją testować na kilku przykładowych klipach. Wystarczy kliknąć link do wybranego przez nas pliku wideo i nacisnąć „play”. Ta prostota jest bardzo sympatyczna i sprawia, że nie trzeba posiadać rozbudowanej wiedzy na temat p2p i torrentów by móc oglądać filmy za ich pośrednictwem.

Przy odtwarzaniu wideo na BitLet mają zastosowanie „standardowe zasady” p2p: słabsze łącze, większa jakość materiału i mniej peerów/seedów – oznaczają większe opóźnienie. Tym niemniej użytkownicy w pierwszej kolejności dostają dostęp do początkowych fragmentów wideo, co zapewnia płynność odtwarzania.

Bitlet: wideo z torrentów live 1

Zastosowań rozwiązania zaproponowanego przez BitLet jest sporo. Jednym z nich może być alternatywny sposób dystrybucji materiałów wideo w serwisach takich jak YouTube, które wydają ogromne pieniądze na tradycyjne rozwiązania serwerowe. Taki sposób prezentowania treści, mógłby odciążyć finansowo firmy w sporym stopniu.

Oczywiście pozostaje kwestia legalności takiego rozwiązania. Ostatni wyrok na twórców The Pirate Bay nie jest zdecydowanie jaskółką nadziei dla tego typu rozwiązań. Kto wie jednak? Może Bitlet okaże się krokiem milowym rozrywki spod znaku P2P?

Za: ReadWriteWeb

admagazine.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry