Bliscy.pl – bądź bliżej

Ruszył nowy serwis społecznościowy Wirtualnej Polski – bliscy.pl. Podstawową funkcjonalnością serwisu jest tworzenie drzewa genealogicznego rodziny. Użytkownik może to robić sam lub zaprosić do jego współtworzenia rodzeństwo, rodziców, dziadków, bliskich bądź dalekich krewnych.

Wszystko odbywa się w niezwykle intuicyjny sposób. WP stworzyła proste narzędzia do „budowy” drzewa genealogicznego – dosłownie w kilka minut można je uzupełnić i zmodyfikować, dodać nowych członków rodziny i ich fotografie, zamieścić w profilu materiały multimedialne, wysłać list do członka rodziny, założyć rodzinne forum. Każda aktywność odbywa się z poziomu witryny bliscy.pl, tym samym nie wymaga od internauty wychodzenia poza jej obręb.

Istotną opcją serwisu bliscy.pl jest możliwość tworzenia albumów ze zdjęciami oraz filmami wideo (m.in. z ważnych uroczystości rodzinnych: ślubów, chrzcin, urodzin, spotkań świątecznych) i prezentowania ich rodzinie, krewnym, przyjaciołom. Każda osoba zaproszona do oglądania drzewa genealogicznego – lub jego współtworzenia – może nie tylko oglądać materiały multimedialne i fotografie, ale też je komentować.

Profil użytkownika w serwisie bliscy.pl pozwala również na wymianę informacji – za pomocą skrzynki wiadomości oraz forów rodzinnych, gdzie każdy aktywny członek rodziny może dodawać opinie i tworzyć nowe wątki.

Co ważne, w serwisie bliscy.pl wyłącznie użytkownik decyduje, kto zobaczy jego drzewo genealogiczne czy profil. Sam wybiera tak zwany poziom dostępności: tryb ukryty, dla rodziny, dla przyjaciół lub dla wszystkich zalogowanych w bliscy.pl.

„Serwis jest całkowicie bezpieczny. – mówi Magdalena Szałaj z Działu Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski, współtwórca serwisu bliscy.pl – Gwarantujemy, że tylko Użytkownik i jego rodzina mają dostęp do drzewa genealogicznego, materiałów foto oraz wideo z profilu internauty i wszelkich informacji oraz danych, które pozostawił on na stronach witryny.”

Osoba zalogowana w serwisie może być aktywna na kilku polach – tworzyć własne drzewo genealogiczne i jednocześnie współtworzyć kilka innych. Ma też możliwość wyszukiwania drzew, w których występuje oraz zamieszczania odnośników, we własnym drzewie genealogicznym do drzew tworzonych przez członków rodziny (np. bratowej, wujenki, szwagra). Jako administrator profilu może zapraszać bliskich do współtworzenia swojego drzewa, zamieszczania zdjęć oraz filmów. Może również zapraszać zaprzyjaźnione  rodziny do grupy swoich znajomych.

„Zaprezentowaliśmy serwis w pierwszej odsłonie, z kluczowymi dla niego funkcjonalnościami oraz bardzo intuicyjną nawigacją. – mówi Hanna Węsierska, pomysłodawca i koordynator projektu bliscy.pl – Już wkrótce wzbogacimy go o kolejne opcje, które zdecydowanie wyróżnią Bliskich spośród podobnych serwisów w Sieci. Pierwszą będzie kalendarz, który pozwoli zebrać i skatalogować wszelkie daty ważne dla rodzin użytkowników, z praktyczną funkcją „przypomnienia”, co pomoże nie zapominać o urodzinach cioci, rocznicy ślubu rodziców czy imieninach teściowej. Kolejne to np. biografia rodziny oraz dziennik członka rodziny, w którym może on opisywać, dzień pod dniu, swoje życie i rodzinne historie, np
w jakich okolicznościach poznał żonę, kiedy syn postawił pierwszy krok, itp. Za pośrednictwem bliscy.pl można też będzie wkrótce odnajdywać krewnych.”

www.bliscy.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry