Blogi Onetu przechodzą na WordPressa

Onet zakończył proces migracji blogów z własnych platform na jedną z najbardziej popularnych – WordPress. Do tej pory istniały trzy platformy blogowe – blog.onet.pl, blog.pl oraz oparty na WordPressie.

onetPodjęliśmy więc decyzję o zmigrowaniu wszystkich blogów i wszystkich użytkowników naszych platform do jednego systemu opartego o WordPress. Proces ten podzieliliśmy na 3 etapy. W pierwszym etapie zamknęliśmy możliwość zakładania blogów w starych systemach. Drugi etap zmian to migracja blogów ze starego systemu blog.pl na nowy. Na tym etapie użytkownicy przez miesiąc mogli samodzielnie przenosić swoje blogi na nowy system. Przygotowaliśmy prostą ścieżkę migracji, dzięki której przeniesienie całego bloga do nowego systemu trwało mniej niż minutę. Po tym miesiącu, wszystkich użytkowników, którzy nie zdecydowali się na samodzielną migrację, przenosiliśmy automatycznie. W trzecim etapie ścieżka była analogiczna do drugiego etapu, tyle, że dotyczyła blog.onet.pl – wyjaśniła Dorota Szostek-Rejowska, Product Manager w Onecie, odpowiadająca za rozwój blogosfery Onetu.

W nowym systemie użytkownicy będą mogli wybrać jedną z siedmiu domen i 19 szablonów graficznych. Użytkownicy dodatkowo będą mieli możliwość wykorzystania różnego rodzaju widgetów, które wzbogacą stronę.

W lutym 2013 serwisy blogowe Onetu odwiedziło ponad 2,6 miliona użytkowników. Dokonali oni niespełna 25 milionów odsłon spędzając średnio 16 minut na użytkownika (Megapanel PBI, luty 2012).

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry