Bloogi ponadczasowe w Wirtualnej Polsce

loogostan sportowy, Chlip-Hop, czyli jak trwoga to do blooga i Skibą w łeb – ponadczasowe blogi nietuzinkowych artystów w Wirtualnej Polsce. Blogi piszą w WP: Janusz Zaorski, Magda Umer, Andrzej Poniedzielski i Krzysztof Skiba.
Reżyser Janusz Zaorski daje się poznać jako miłośnik piłki nożnej, Formuły1 i tenisa ziemnego. Co tydzień na stronach WP – z humorem i pasją – wspomina, wyjaśnia, referuje. Najbliższą sobie dziedzinę sztuki, film, wprawnie i ze znawstwem miesza z wielorakimi dyscyplinami sportu. Powstają w ten sposób „artystyczne relacje sportowe”. O meczu Polska-Portugalia Zaorski pisze: „Nie mogę się uwolnić od filmu, który obejrzałem 11 października 2006 r., filmu odwołującego się do najlepszych dzieł światowego kina. Polska produkcja, mimo że występujący w niej aktorzy często grają poza krajem (w Niemczech, na Ukrainie, a nawet w Kuwejcie). Z kolei reżyser jest Holendrem, a mimo to udało mu się nie wpędzić swojego zespołu, a przede wszystkim widowni, w depresję. Trener i zawodnicy to Dwunastu gniewnych ludzi (gniewnych po porażce z Finlandią i remisie z Serbią). Przeciwnicy i ich brazylijski trener to z kolei Parszywa dwunastka (w czerwcu dała radę Anglikom i Holendrom). U nich Popiół (Deco), u nas diament (Smolarek).” (zaorski.bloog.pl).

Blog-dialog prowadzą na stronach WP Magda Umer i Andrzej Poniedzielski. Śpiewna dyskusja dwojga artystów, która ma miejsce podczas spektaklu „Chlip Hop”, przeniosła się z desek teatrów do Internetu. Przybrała formę słowa pisanego – listów zaprzyjaźnionych ze sobą ludzi. „… dobrze jest pisać do kogoś miłego, bliskiego i ważnego, gdy nadchodzi taka groźna pora roku. Ja na nią mówię: „Pół roku mroku”. Bo u nas ostatnio nie ma właściwie czterech pór roku, jak nas uczono w szkole i co pięknie udowadniał Vivaldi. Z zimy wylęga się lato. Co pan na to drogi literato?” – pyta Andrzeja Poniedzielskiego Magda Umer. Bloog, który rozpoczął swoją działalność w połowie października odwiedzono już niemal 4 tysiące razy (chlip-hop.bloog.pl).

Wszechstronny Krzysztof Skiba prowadzi w WP równie wszechstronnego bloga. Już sama jego nazwa – Skibą w łeb – zdradza, że czytelnik otrzyma tu sporą dawkę emocjonalnych komentarzy. Skiba nawiązuje do bieżących wydarzeń, nie stroniąc od ironii i sarkazmu. To właściwie e-felietony, pisane co tydzień przez słynącego z ciętego języka lidera zespołu Big Cyc. „Obelgi zawierające mocny ładunek emocji negatywnych nie podlegają zdrobnieniom, choć zdarzają się wyjątki. Jeśli mówi się o kimś „kłamca” to zawsze w konwencji serio. Określenie kogoś kłamcą wiąże się na ogół z poważnymi oskarżeniami, z głoszeniem niezwykle pompatycznych i oficjalnych przemówień, czy deklaracji. Tymczasem słówko „kłamczuszek” to raczej sytuacja, gdy złapaliśmy kogoś na niewielkim rozmijaniu się z prawdą. W zależności od kontekstu wypowiadania tego słówka np. w czasie przekomarzania się między kochankami słówko „kłamczuszek” może być jak najbardziej pozytywne, a nawet uchodzić za miłe i słodkie.” (skiba.bloog.pl).

Na stronach Wirtualnej Polski sieciowe pamiętniki prowadzą także Artur Andrus (arturandrus.bloog.pl) i Maria Czubaszek (mariaczubaszek.bloog.pl). W ciągu niecałych dwóch miesięcy blogi tych autorów użytkownicy odwiedzili ponad 32 tysiące razy. Wielką popularnością wśród internautów cieszą się też tajemnicze Zapiski Bronisława, pisane
w ramach Bloga Niecodziennego WP. Licznik odwiedzin blooga przekroczył już 47 tysięcy.

www.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry