Cała sieć na ekranie telewizora

Firma ZyXEL, zajmująca się wdrażaniem urządzeń sieciowych, wypuściła na rynek DMA-2500, urządzenie pozwalające na bezprzewodowe odtwarzanie filmów HD z komputera na ekranie telewizora, dostęp do internetowego radia, telewizji i serwisów takich jak YouTube.

Urządzenie służy do streamingu multimediów zgromadzonych na komputerze i w zasobach sieciowych bezpośrednio na ekran telewizora lub do zestawu kina domowego. Odtwarzacz ZyXEL’a umożliwia współdzielenie cyfrowej treści z elektroniką użytkową, komputerami PC i urządzeniami mobilnymi dzięki zgodności ze standardem DLNA 1.5. DMA-2500 wykrywa w domowej sieci miejsca, na których zgromadzono multimedia, zapewniając dostęp do muzyki, filmów, czy możliwość tworzenia efektownych pokazów zdjęć na ekranie telewizora. Współpracuje również z multimedialną biblioteką multimediów ZyXEL NSA-220 Plus.

Urządzenie pozwala na transmitowanie obrazu wideo w rozdzielczości Full HD, odtwarzanie większości popularnych formatów włączając obrazy płyt DVD. Możliwe jest także wyświetlanie napisów z polskimi znakami.  DMA-2500 posiada wbudowane klucze licencyjne firmy Microsoft, co pozwala na odtwarzanie plików wideo, chronionych przez cyfrowy system zarządzania prawami autorskimi (DRM).

DMA-2500 można podłączyć do domowej sieci poprzez kabel ethernetowy lub korzystać z komunikacji bezprzewodowej za pomocą adaptera USB Wireless N. Do portu USB można podłączyć także pendrive lub dysk HDD USB ze zgromadzoną muzyką, zdjęciami, czy filmami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top