Canon prezentuje aparat IXUS 210

Firma Canon zaprezentowała najnowszy aparat IXUS z ekranem dotykowym — modelu IXUS 210. Aparat, dostępny w kolorach czarnym, złotym, srebrnym i różowym, posiada rzeźbioną, metalową obudowę, matrycę o rozdzielczości 14,1 megapiksela oraz 24-milimetrowy, obiektyw Canon, zapewniając wysoką jakość przetwarzania obrazu. Nowoopracowany interfejs dotykowy z ekranowymi wskazówkami i podpowiedzi ma sprawiać, że robienie, przeglądanie i udostępnianie zdjęć stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Korzystając z ikon ekranowych, użytkownicy mogą włączać najważniejsze funkcje aparatu, a system menu przyspiesza dostęp do innych ustawień. Dotykowy autofokus umożliwia wyostrzenie obiektu przez dotknięcie go na ekranie. Jeśli obiekt się porusza, zintegrowana funkcja Servo AF/AE automatycznie go śledzi, utrzymując właściwą ostrość i ekspozycję w celu zapewnienia idealnego zdjęcia.

W aparacie IXUS 210 zastosowano również funkcję Smart Flash Exposure, dzięki której aparat precyzyjnie kontroluje lampę błyskową w różnych warunkach fotografowania. Na przykład podczas robienia zdjęć portretowych w świetle słonecznym Smart Flash Exposure identyfikuje cienie na twarzach i używa dokładnie tyle flesza, aby je wyeliminować. Żeby zapobiec prześwietleniu podczas fotografowania z małej odległości, funkcja Smart Flash Exposure wykrywa, ile światła odbija obiekt, mierzy jego odległość od obiektywu i odpowiednio ustawia moc lampy błyskowej.

Canon prezentuje aparat IXUS 210 1Za pomocą technologii wykrywania twarzy IXUS 210 może zidentyfikować do 35 twarzy w jednym kadrze przed ustawieniem ostrości, ekspozycji, flesza i balansu bieli w celu zapewnienia jak najlepszych rezultatów. Nowy tryb Smart Shutter oferuje pomysłowe sposoby sterowania migawką z wykorzystaniem technologii wykrywania twarzy. W trybie Smart Shutter użytkownik może zwolnić migawkę za pomocą uśmiechu lub — w przypadku funkcji Wink Self-Timer — mrugnięcia okiem. Funkcja FaceSelf-Timer wyzwala migawkę w dwie sekundy po tym, jak w kadrze pojawia się nowa twarz.

Użytkownicy aparatu IXUS 210 mogą nagrywać filmy HD o rozdzielczości 720p. Dzięki zintegrowanej obsłudze YouTube w dołączonym oprogramowaniu CameraWindow zarejestrowani użytkownicy YouTube mogą zalogować się w serwisie i przesyłać filmy wideo ze swojego komputera jednym naciśnięciem przycisku. IXUS 210 jest również wyposażony we wbudowane złącze HDMI, które umożliwia oglądanie wideo i zdjęć bez utraty jakości na dowolnym urządzeniu wyjściowym zgodnym z HDMI.

IXUS 210 to jeden z pierwszych produktów firmy Canon obsługujących karty pamięci SDXC o pojemności do 2 TB, które umożliwiają przechowywanie znacznie większej ilości wideo i zdjęć niż standardowe karty SDHC.

IXUS 201 — kluczowe cechy i funkcje:

  1. 14,1-megapikselowy aparat IXUS w metalowej obudowie w czterech kolorach do wyboru
  2. Szerokokątny obiektyw Canon 24mm z 5-krotnym powiększeniem i optycznym stabilizatorem obrazu
  3. Szeroki ekran PureColor II Touch LCD o przekątnej 8,8 cm (3,5”) ze sterowaniem dotykowym
  4. Dotykowy autofokus, możliwość zmiany układu ikon i sterowanie dotykowe
  5. Tryb Smart Auto, wykrywanie twarzy oraz podpowiedzi i wskazówki ekranowe
  6. Filmy HD (720p) i złącze HDMI
  7. Migawka wyzwalana uśmiechem, mrugnięciem lub wykryciem twarzy
  8. Funkcje Smart Flash Exposure i i-Contrast zapewniające doskonałe wyniki w każdej sytuacji
  9. Szybsza reakcja i wyższa jakość zdjęć dzięki procesorowi DIGIC 4 i funkcji Servo AF/AE
  10. Tryby tematyczne takie jak Low Light, Fish-eye, Miniature i Creative Light

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry