ChromeBooki już w sprzedaży

Opublikowano: 16 czerwca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Zgodnie z zapowiedzią z połowy maja, na rynku zadebiutowały ChromeBooki – pierwsze komputery wyposażone w system Chrome OS. Czy uda im się odnieść komercyjny sukces?

Komputery z systemem ChromeOS od firmy Google dostępne są obecnie przede wszystkim dla mieszkańców USA, którzy zamawiać mogą je w sklepach Amazon i BestBuy. Zaopatrzyć mogą się w ChromBooki od firmy Acer (350 dolarów za wersję Wi-Fi, 430 dolarów za wersję z modułem 3G) lub Samsunga (430 dolarów za wersję Wi-Fi, 500 dolarów za model z modułem 3G).

ChromeBooki już w sprzedaży 1

ChromeBooki już w sprzedaży 2

Chrome OS został przedstawiony dwa lata temu i od początku miał być odpowiedzią na coraz większą aktywność użytkowników komputerów w sieci. System wykorzystuje potencjał aplikacji webowych oraz chmur obliczeniowych – zapewniać ma to jego oddzielenie od konkretnego urządzenia. Według zapewnień Google, ChromeBooki mają być bardzo bezpieczne i szybkie (uruchamiać mają się w osiem sekund, wybudzać natychmiastowo).

Czy ChromeBooki staną się popularne? Pytanie ma szerszy kontekst: czy użytkownicy są już gotowi na system działający w pełni w oparciu o przeglądarkę internetową? Czy nie będą czuli się ograniczeni – choćby przez brak możliwości skorzystania z ulubionych desktopowoych aplikacji?

Więcej informacji o ChromeBookach znaleźć można pod tym adresem.

Dawid ZarazińskiChromeBooki już w sprzedaży

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.