ChromeBooki już w sprzedaży

Zgodnie z zapowiedzią z połowy maja, na rynku zadebiutowały ChromeBooki – pierwsze komputery wyposażone w system Chrome OS. Czy uda im się odnieść komercyjny sukces?

Komputery z systemem ChromeOS od firmy Google dostępne są obecnie przede wszystkim dla mieszkańców USA, którzy zamawiać mogą je w sklepach Amazon i BestBuy. Zaopatrzyć mogą się w ChromBooki od firmy Acer (350 dolarów za wersję Wi-Fi, 430 dolarów za wersję z modułem 3G) lub Samsunga (430 dolarów za wersję Wi-Fi, 500 dolarów za model z modułem 3G).

ChromeBooki już w sprzedaży 1

ChromeBooki już w sprzedaży 2

Chrome OS został przedstawiony dwa lata temu i od początku miał być odpowiedzią na coraz większą aktywność użytkowników komputerów w sieci. System wykorzystuje potencjał aplikacji webowych oraz chmur obliczeniowych – zapewniać ma to jego oddzielenie od konkretnego urządzenia. Według zapewnień Google, ChromeBooki mają być bardzo bezpieczne i szybkie (uruchamiać mają się w osiem sekund, wybudzać natychmiastowo).

Czy ChromeBooki staną się popularne? Pytanie ma szerszy kontekst: czy użytkownicy są już gotowi na system działający w pełni w oparciu o przeglądarkę internetową? Czy nie będą czuli się ograniczeni – choćby przez brak możliwości skorzystania z ulubionych desktopowoych aplikacji?

Więcej informacji o ChromeBookach znaleźć można pod tym adresem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry