Cisco przejmie Skype?

Opublikowano: 1 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Cisco, jedno z największych przedsiębiorstw branży IT na świecie, złożyła ofertę przejęcia Skype, donosi TechCrunch. Jej wartość oscylować ma wokół pięciu mld dolarów.

Jak zastrzega TechCrunch informacja o ofercie Cisco pochodzi od zaufanego źródła, ale serwis nie był w stanie potwierdzić ją u innych informatorów.

Cisco przejmie Skype? 1Skype w sierpniu ogłosił zamiar wejścia na giełdę. Z dokumentów złożonych amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych wynika, że wartość wyemitowanych akcji może przekraczać 100 mln dolarów. Firma liczy jednocześnie, że jej wycena oscylować będzie wokół pięciu mld dolarów i właśnie tyle mogła zaproponować korporacja Cisco.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że w stronę Skype’a spogląda firma Google. Problemem przy ewentualnej transakcji może być jednak postępowanie antymonopolowe, trudno więc ocenić prawdopodobieństwo złożenia oferty przez giganta z Mountain View.

W pierwszym półroczu br. Skype zanotował przychody na poziomie 406 mln dolarów i zarobił 13 mln dolarów. Wartość EBITDA osiągnęła 115 mln dolarów.

Źródła: TechCrunch, InternetStandard, Wyborcza.biz

Dawid ZarazińskiCisco przejmie Skype?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.