Clicktrans.pl integruje się z Allegro

Opublikowano: 10 lipca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Clicktrans.pl, serwis aukcji transportowych, wprowadził integrację z Allegro. 

Clicktrans_logoIntegracja z jednej strony umożliwia zleceniodawcom wystawiającym przesyłki na Clicktrans.pl importowanie danych z aukcji wystawionych na Allegro, z drugiej natomiast daje możliwość umieszczenia sprzedawcom wtyczki na aukcjach Allegro. Wtyczka przekierowuje kupujących do Clicktrans.pl, gdzie mogą znaleźć korzystne opcje transportu.

Clicktrans.pl pozwala zaoszczędzić średnio do 60 proc. na cenie transportu. Wtyczka Allegro jest w szczególności skierowana do detalicznych sprzedawców mebli, samochodów, motocykli, którzy obecnie oferują jedynie odbiór osobisty przedmiotu głównie z uwagi na jego nietypowe lub duże gabaryty. To właśnie te przedmioty są najczęściej transportowane dzięki Clicktrans.pl – informują twórcy projektu.

Clicktrans.pl powstał w 2011 roku. Dziś korzysta z niego 4 tys. przewoźników a wartość zleceń zawartych dzięki serwisowi wynosi prawie 4 mln złotych. Idea serwisu polega na tym, że osoba poszukująca transportu np. mebli czy samochodu wystawia bezpłatnie ogłoszenie, które trafia do przewoźników. Zleceniodawca ma dużą szansę trafić na przewoźnika, który i tak jedzie w danym kierunku i może zabrać dany przedmiot jako doładunek oferując przy tym korzystną cenę.

Dawid ZarazińskiClicktrans.pl integruje się z Allegro

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.