ComArch z FileNet-em w Energetyce

Firma FileNet Polska, dostawca rozwiązań z zakresu zarządzania informacjami przedsiębiorstwa (tzw. ECM, Enterprise Content Management), poinformowała dziś, że ComArch podpisał umowę z Infonet-GZE na dostawę i wdrożenie Systemu Obiegu Dokumentów firmy FileNet. Wdrożony system będzie zintegrowany z innymi systemami funkcjonującymi w GK GZE i jego zadaniem będzie kontrolowanie i poprawa procesów obsługi klienta, często przebiegających przez różne, niezależne działy.

Jest to kolejna umowa ComArch z firmą Infonet-GZE, obsługującej w zakresie informatyki i telekomunikacji Grupę Kapitałową Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego S.A i Grupę Kapitałową Elektrociepłowni Warszawskich S.A .

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego 31 grudnia 2002 roku przez Infonet-GZE, było dostarczenie oprogramowania i sprzętu oraz wdrożenie systemu, pełniącego funkcje elektronicznego systemu obiegu dokumentów. Na jednym z kolejnych etapów weryfikacji proponowanych technologii, ostatecznie zostało wybrane oprogramowanie Panagon firmy FileNet – światowego lidera w tego typu systemach, które proponowało wielu partnerów firmy FileNet w Polsce. W końcowej weryfikacji dostawców została wyłoniona firma ComArch, dla której wdrożenie w grupie Vattenfall to kolejne duże wdrożenie w Polsce i referencja, która ma znaczenie na rynku międzynarodowym, gdzie występuje zarówno Vattenfall, jak i firma ComArch.

„Najważniejszym celem, jaki postawili sobie specjaliści firmy ComArch przed przetargiem, było pokazanie, że firma z korzeniami z sektora telekomunikacyjnego, może wnieść do szybko rozwijającego się sektora energetycznego doświadczenie zdobyte w innych konkurencyjnych gałęziach gospodarki i wpłynąć na optymalizację procesów biznesowych w zakładzie energetycznym” – mówi Agnieszka Suzanowicz, Dyrektor Handlowy w Sektorze Utilities w ComArch S.A.

Zarządzanie obiegiem dokumentów przy wykorzystaniu oprogramowania Panagon firmy FileNet jest pierwszym etapem wdrażania korporacyjnego systemu zarządzania informacją, danymi i procesami przedsiębiorstwa (tzw. ECM).”Jest to kolejny wspólny projekt firmy FileNet i ComArchu, z którym współpracujemy już od siedmiu lat” – powiedział Marcin Sobieraj, Territory Manager, FileNet Polska. „ComArch, należący do sieci ValueNet Partner, po raz kolejny wdraża systemy klasy ECM firmy FileNet, która w sektorze tzw. utilities (dostawców mediów) upatruje ogromny potencjał rynku” – dodaje.

http://www.comarch.pl
http://www.filenet.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top