Comperia.pl: internetowy poradnik o bezpieczeństwie bankowości

Porównywarka finansowa Comperia.pl rozpoczyna wydawanie bezpłatnych e-booków. „Poradnik o bezpieczeństwie Twoich pieniędzy” ukaże się w poniedziałek 11 sierpnia z newsletterem Comperia.pl.
Zespół porównywarki finansowej Comperia.pl przygotował bezpłatnego e-booka, w którym znajdują się wskazówki i porady, jak bezpiecznie korzystać z bankowości, nie tylko elektronicznej. Do współpracy przy przygotowaniu poradnika zaproszono ekspertów ze Związku Banków Polskich, Komendy Głównej Policji, oraz banków: ING Banku, Deutsche Banku PBC, Fortis Banku, Banku Zachodniego WBK, MultiBanku. Celem tego ebooka jest odmitologizowanie plotek i spekulacji oraz danie informacji jak zachować się w sytuacji gdy zostaniemy narażeni na próbę wyłudzenia danych.

Coraz więcej mówi się o nowych usługach bankowych, które mają ułatwić nam życie. Z drugiej strony słyszymy o skutecznych próbach wyłudzania pieniędzy od osób korzystających z bankowości elektronicznej. Dramatyczne reportaże telewizyjne w połączeniu z niewiedzą klientów powodują, że wokół kart bankomatowych, elektronicznych kont etc. zaczęły powstawać legendy i przekłamania.

W marcu 21 klientów Banku Zachodniego WBK, otrzymało maile z fałszywą stroną banku. „Poproszeni” przez oszustów o podanie poufnych danych, o które banki nigdy nie pytają, odpowiedzieli pozytywnie. Z ich kont wyparowało aż 48 tys. zł. Dali się złapać na tzw. phishing.

„Korzystanie z usług bankowych jest bezpieczne. Nie ma znaczenia czy robimy przelew przez internet, płacimy kartą kredytową za zakupy czy w feralnym momencie idziemy do banku wypłacić pieniądze. Ryzyko, że staniemy się ofiarami przestępców, możemy ograniczyć do minimum. Jest tylko jeden warunek – musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa” – mówi Maciej Bednarek z Comperia.pl, redaktor naczelny e-booka o bezpieczeństwie.

„Poradnik o bezpieczeństwie Twoich pieniędzy” dołączony będzie do poniedziałkowego newslettera porównywarki finansowej Comperia.pl.

www.comperia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry