Comperia.pl: Najtańsze kredyty gotówkowe

Chcąc pożyczyć 3 tys. zł na rok najtańszą ofertę posiada Volkswagen Bank. Zadłużając się na 10 tys. zł i na okres trzech lat warto przyjrzeć się ofercie MultiBanku.

Ranking przedstawia 10 najlepszych ofert kredytów gotówkowych, z uwzględnieniem warunków promocyjnych obowiązujących 12 marca 2008 roku, skierowanych do nowych klientów banków. Zestawienie zostało skonstruowane w oparciu o rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). W odróżnieniu od oprocentowania nominalnego RRSO uwzględnia wszelkie dodatkowe koszty związane z kredytem gotówkowym, takie jak prowizja czy obowiązkowe ubezpieczenie.

Przygotowując zestawienie założyliśmy, że wszystkie dodatkowe koszty są kredytowane, a więc opłaty związane z udzieleniem kredytu zostały uwzględnione w wysokości raty.

Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość prowizji oraz wysokość obowiązkowego ubezpieczenia kredytu. Wysokość prowizji jest ograniczona ustawowo i wynosi maksymalnie 5 proc. kwoty kredytu. Maksymalna wysokość składki ubezpieczenia kredytu nie jest w żaden sposób limitowana  i zależy tylko od umowy banku i towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto więc porównać stawki ubezpieczenia obowiązujące w poszczególnych bankach.

Dodatkowe koszty związane z kredytem gotówkowym nie są płatne jednorazowo, ale doliczane są do kwoty kredytu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawia, że koszty początkowe nie są praktycznie odczuwalne. Należy jednak pamiętać, że kredytując te koszty automatycznie zwiększają się odsetki, np. skredytowanie prowizji w wysokości 500 zł na przestrzeni trzech lat przy średnim oprocentowaniu nominalnym 14 proc. oznacza dodatkowy wydatek 115 zł.

Comperia.pl: Najtańsze kredyty gotówkowe 1

Maciej Bednarek, Comperia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top