Comperia.pl pozyskała 3,5 mln zł z prywatnej oferty akcji

Opublikowano: 31 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Comperia zakończyła prywatną ofertę akcji i pozyskała od inwestorów instytucjonalnych 3,5 mln zł. Środki posłużą spółce do sfinansowania strategicznego projektu rozwoju ubezpieczeń oraz przystosowanie porównywarek do urządzeń mobilnych. 

comperiaPierwotnie środki z emisji miały służyć przejęciu spółki z branży ubezpieczeniowej, posiadającej sieć agentów ubezpieczeniowych oraz budowie narzędzi informatycznych. W tych warunkach rynkowych uznaliśmy, że najlepszą strategią jest rozłożenie naszego planu ekspansji na dwa etapy. W pierwszej kolejności chcemy zbudować nowatorską aplikację dla agentów, przetestować ją i zbudować większą bazę klientów porównujących ubezpieczenia online – na zrealizowanie tych celów pozyskaliśmy odpowiedni kapitał. Ostatecznie, w drugiej połowie roku będziemy technicznie gotowi do przejęcia prężnie działającej sieci agentów – powiedział Bartosz Michałek, prezes Comperia.pl

Według prognoz finansowych w 2013 roku Comperia osiągnie przychody netto w wysokości 12,5 mln zł. Szacunkowy skonsolidowany zysk netto w 2013r. wyniesie 3,1 mln zł a EBITDA 5,1 mln zł. Spółka podtrzymuje też plan przejścia na główny parkiet GPW w 2013r.

Sylwester KozakComperia.pl pozyskała 3,5 mln zł z prywatnej oferty akcji

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.