CSS w aplikacjach pocztowych. Wytyczne dla projektantów newsletterów [raport]

Specjalizująca się w e-mail marketingu firma FreshMail po raz piąty przeprowadziła badania wykorzystania technologii CSS w aplikacjach pocztowych. 

W celu pełnego przedstawienia wsparcia CSS eksperci FreshMaila opracowali raport, w którym prezentują wyniki badania dla najpopularniejszych aplikacji pocztowych. Raport ten stanowi wytyczne dla projektantów newsletterów na rok 2014.

Raport CSS

Twórcy raportu przekonują, że kodowanie mailingów nie jest trudne. Ostrzegają jednak, że bywa problematyczne. Tylko odpowiednia wiedza i duża ilość przeprowadzonych testów może dać zadowalający efekt.

Dziś, rozwój technologii CSS zdecydowanie wyprzedza możliwości klientów pocztowych, zarówno tych desktopowych, jak również webowych. Jakość i możliwości interpretacji właściwości CSS różnią się w zależności od używanych narzędzi, których szeroko rozumiana kompatybilność pozostawia wiele do życzenia. Narzędzia do obsługi poczty elektronicznej, mimo że obsługują określone właściwości CSS, często interpretują je w sposób nieadekwatny do dokumentacji przygotowanej przez twórców kaskadowych arkuszy stylów – powiedział Łukasz Stasiak, front-end developer z FreshMail.

W raporcie oprócz wyników badania znalazły się m.in. praktyczne porady dla projektantów mailingów i developerów oraz przepis na idealny mailing. W stosunku do ubiegłorocznego badania, zostało ono wzbogacone o analizę języków CSS3 i HTML5. Autorzy badania zachęcają do ich testowania przy tworzeniu nowoczesnych mailingów.

Głównym celem raportu jest zaprezentowanie podstaw merytorycznych umożliwiających przygotowanie szablonu mailingu, którego wygląd w poszczególnych klientach pocztowych i webmailach nie będzie różny od zamierzeń jego projektantów.

Całość raportu ma być także bazą wiedzy na temat właściwości CSS obsługiwanych przez poszczególne aplikacje pocztowe – źródłem informacji i dobrych praktyk dla web developerów.

Raport pobrać można ze strony www.freshmail.pl/dla-developerow/raport-css/ Nasza Redakcja objęła go patronatem medialnym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry