CTR 5% w kampanii KRKA

Na zlecenie firmy farmaceutycznej KRKA, agencja HYPERmedia przeprowadziła kampanię internetową promującą produkowane przez firmę preparat Lecytyna E. Wyniki kampanii – wskaźnik CTR o wartości 5% – potwierdza wysoką skuteczność Internetu jako kanału również dla promocji produktów farmaceutycznych.

Polskie przedstawicielstwo słoweńskiej firmy KRKA po raz pierwszy zdecydowało się na przeprowadzenie kampanii internetowej na rzecz swoich farmaceutyków. Kampania miała na celu wypromowanie w Internecie Lecytyny E, farmaceutyku wspomagającego koncentrację i umiejętność zapamiętywania. Za przeprowadzenie kampanii odpowiedzialna była agencja interaktywna HYPERmedia.

Ze względu na grupę docelową, do promocji agencja wytypowała serwis http://www.nauka.pl popularny wśród uczniów i studentów. To na stronach tego właśnie serwisu zamieszczone zostały bannery, rozesłany został mailing do subskrybentów Nauki oraz ukazały się artykułu sponsorowane.

Wybór okazał się bardzo trafny. W banner promujący leki klikneło 5% wszystkich użytkowników, którym została wyświetlona reklama. To bardzo wysoki odsetek (CTR – Click Through Rate), niespotykany na co dzień w reklamowych kampaniach internetowych.

Dzięki przeprowadzonej akcji, zgodnie ze swoim zamiarem KRKA uzyskała ponadto ważne informacje marketingowe. Odpowiedzi na pytania pomagające w planowaniu działań marketingowych 1200 internautów udzieliło w ankietach. Odpowiadali, czy używają tego typu leków oraz co ewentualnie mogłoby być powodem zakupu podobnych produktów. Ankieta okazała się ponadto sposobem na pozyskanie adresów e-mail osób zainteresowanych, które mogą zostać wykorzystane w dalszych działaniach marketingowych.

htttp://www

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry