Cyfrowy Polsat najlepszą firmą polskiej gospodarki

Cyfrowy Polsat został oceniony jako najlepsza firma polskiej gospodarki i zajął I miejsce wśród wszystkich spółek odnotowujących przychody przekraczające 1 miliard złotych, otrzymując tytuł „Perły Wielkiej” w VII edycji rankingu zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market przy współpracy merytorycznej Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Kolejne miejsca w rankingu zajęli: Grupa Żywiec SA, TVN SA i Polkomtel SA.

W dorocznym rankingu magazynu Polish Market oceniono około 2000 przedsiębiorstw, wśród których Cyfrowy Polsat zajął pierwszą pozycję, wyprzedzając liczne firmy ze wszystkich branż gospodarki. Dodatkowo spółka uplasowała się na I miejscu w rankingu branżowym firm produkcyjno–usługowych.

Lista rankingowa została przygotowywana przez ekonomistów z INE PAN na podstawie opracowanych przez nich kryteriów ekonomicznych określających przede wszystkim dynamikę i efektywność działania przedsiębiorstw. Do oceny spółek wykorzystano specjalnie do tego celu stworzony przez naukowców z Zakładu Mikroekonomii INE PAN algorytm komputerowy, pozwalający wyłonić przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły największy postęp w wykorzystaniu trzech czynników produkcji: kapitału, majątku trwałego i pracy. Model opiera się na siedmiu wskaźnikach powszechnie używanych przez firmy audytorskie.

Czujemy się zaszczyceni otrzymanym tytułem, który świadczy nie tylko o rentowności naszej firmy, ale także o wysokiej jakości wszystkich procesów i działań przez nas podejmowanych. Natomiast ocena spółek za pomocą ekonometrycznego modelu komputerowego, przygotowanego przez największe autorytety ekonomii gwarantuje niezwykle wysoki obiektywizm rankingu. – powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA.

Rozstrzygnięcie VII Edycji rankingu Perły Polskiej Gospodarki odbyło się podczas uroczystej Gali Laureatów 19 listopada 2009 r., na Zamku Królewskim w Warszawie.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objęli Waldemar Pawlak – wicepremier i minister gospodarki oraz prof. Michał Kleiber prezes PAN.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry