Cyfrowy Polsat będzie korzystał z infrastruktury sieciowej Polkomtela

Cyfrowy Polsat podpisał ze spółką Polkomtel list intencyjny, na mocy którego rozpoczął świadczenie usługi dostępu do internetu w sieciach radiowych 3G i 2G tego operatora na częstotliwościach 2100 MHz i 900 MHz w technologiach HSPA i EDGE/GPRS. 

Cyfrowy Polsat będzie korzystał z infrastruktury sieciowej Polkomtela 1W wyniku współpracy z operatorem sieci Plus, firmą Polkomtel nastąpił wzrost populacji w zasięgu internetu HSPA/HSPA+ Cyfrowego Polsatu do blisko 85 proc. Do najszybszego internetu LTE Cyfrowego Polsatu ma obecnie dostęp 28 proc. Polaków. Zupełnie nową opcją zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów operatora jest możliwość korzystania z sieci 2G w technologii EDGE/GPRS na częstotliwości 900 MHz, która posiada ogólnopolski zasięg.

Dzięki nawiązanej współpracy nasi klienci zyskali ogólnopolski zasięg usługi internetowej. To dla nas kolejny krok w realizacji strategii zmierzającej do spopularyzowania internetu mobilnego i uczynienia z tej usługi drugiej nogi biznesowej firmy. Wraz z rozwojem w obszarze infrastruktury, mamy możliwość oferowania abonentom nowych usług i dotarcia do klientów w całej Polsce – powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu.

Wszystkie nowe karty SIM Cyfrowego Polsatu zostały dostosowane do pracy w sieciach Mobylandu (dotychczasowego operatora) i Polkomtela. Karty SIM obecnych klientów są sukcesywnie aktualizowane, tak aby umożliwiły użytkownikom korzystanie z kolejnych technologii i częstotliwości, czyli z szerszego zasięgu internetu.

Cyfrowy Polsat szerokopasmowy Internet w technologii HSPA+ dostarcza od lutego 2010 r. W październiku 2010 r. zwiększył jego prędkość do 28,8 Mb/s, dzięki wykorzystaniu technologii MIMO. We wrześniu 2011 r., jako pierwszy dostawca w Polsce, zaoferował najszybszy i najnowocześniejszy internet mobilny LTE o prędkości do 100 Mb/s, uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry