Części samochodowe: kiedy warto kupować je online?

Z każdym kolejnym rokiem sklepy internetowe rosną w siłę. Polacy coraz liczniej decydują się na korzystanie z oferty firm działających online. Tendencja ta dotyczy również kierowców i mechaników. Do sieci przenoszą się więc renomowane hurtownie motoryzacyjne, które od lat oferują dobre jakościowo części samochodowe. Czy faktycznie warto kupować taki sprzęt za pośrednictwem Internetu?

Części samochodowe: kiedy warto kupować je online? 1
fotolia.com, 191384640 | Autor: Worawut

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: tak, zdecydowanie warto. Każdy, kto choć trochę obserwuje wzrost popularności sklepów internetowych, słusznie zauważy, że jej głównym powodem stały się o wiele niższe ceny niż w firmach stacjonarnych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku części samochodowych, które z reguły są dosyć drogie. Klienci warsztatów mają świadomość, że mechanicy bardzo często zarabiają nie tylko na robociźnie, ale również na sprzedaży wyposażenia i elementów pojazdów. Koszt takiej naprawy może być więc o wiele wyższy, niż w sytuacji, gdy samodzielnie kupimy daną część. W związku z tym zarówno kierowcy, jak i sami mechanicy poszukują tańszych alternatyw. Idealnym do tego miejscem jest oczywiście Internet. W końcu to tutaj znajdziemy znacznie większą liczbę sklepów niż w jakimkolwiek mieście. Do tego konkurencja w sieci jest zdecydowanie większa, dzięki czemu mamy szansę trafić na lepsze oferty cenowe.

Pamiętajmy też, że firmy działające stacjonarnie nie zawsze mają do zaoferowania tak duży asortyment, jak te internetowe. Znalezienie rzadko spotykanego elementu w e-sklepie będzie więc o wiele łatwiejsze. Jedną z najważniejszych rzeczy, które budzą wątpliwości kierowców i mechaników w przypadku hurtowni internetowych, jest prawidłowy wybór odpowiedniej części. Obawiają się, że bez doradcy trudno będzie określić, czy wybrany produkt pasuje do konkretnego modelu i typu auta. Z pomocą przychodzą tutaj nowoczesne wyszukiwarki, czyli katalogi online, które pomagają w doborze odpowiedniego wyposażenia. Są proste w obsłudze i bardzo intuicyjne, dzięki czemu z ich obsługą poradzi sobie dosłownie każdy. Takie rozwiązanie zastosowano np. w sklepie AS Auto Części, gdzie znajdziemy podział zarówno na grupy towarowe, marki samochodów, jak i wygodny system wyszukiwania produktów. Jeżeli nadal będziemy mieć wątpliwości, zawsze możemy skontaktować się telefonicznie z działem sprzedaży.

Na co zwrócić uwagę, zanim kupimy części przez Internet?

Przed dokonaniem zakupu na wybranej stronie, upewnijmy się, że wybrany element będzie faktycznie pasować do naszego pojazdu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe w 100%, nawet przy zakupie w sklepie stacjonarnym. Dlatego celujmy w ofertę tych firm, które pozwalają na bezproblemowy zwrot zakupionego sprzętu. Najpewniejszym wyborem będą więc renomowane sklepy motoryzacyjne. W ten sposób zyskamy gwarancję legalnego pochodzenia i prawidłowego działania wybranego sprzętu. W razie problemów zawsze mamy możliwość złożenia reklamacji.

Podsumowując, kupując online, należy zachować czujność. Nie dajmy się zwieść zbyt niskim cenom, które spotkamy np. na Allegro czy OLX. Gdy aukcje są organizowane przez osoby prywatne lub niesprawdzoną firmę, ryzykujemy zakupem produktu o kiepskiej jakości lub po prostu źle wykonanego. W rezultacie może spowodować to nawet uszkodzenie innych podzespołów. Powyższa zasada odnosi się zwłaszcza do części samochodowych zapewniających bezpieczeństwo w czasie jazdy, takich jak układ hamulcowy czy zawieszenia. Zdecydowanie nie warto kupować tego rodzaju wyposażenia z niepewnych źródeł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry