Czy Google zacznie rozumieć użytkowników?

Wyszukiwarka Google ma zostać odświeżona i zmodernizowana pod kątem swej funkcjonalności, informuje The Wall Street Journal.  W nowej wersji ma “rozumieć” świat – zupełnie tak jak ludzie.

Czy Google zacznie rozumieć użytkowników? 1W perspektywie kilku kolejnych miesięcy wyszukiwarka Google zacznie funkcjonować inaczej niż dziś. Będzie zwracała więcej wyników wyszukiwania na zapytania użytkowników, zacznie przedstawiać więcej faktów i bezpośrednich, najlepiej dopasowanych odpowiedzi na pytania.

Firma Google zapowiada, że jej wyszukiwarka stanie się „semantyczna”, co oznacza, że będzie w stanie zrozumieć rzeczywiste znaczenie słów kluczowych i według nich będzie wyświetlała wyniki wyszukiwania. Wyszukiwarka docelowo ma lepiej dopasowywać zapytania z bazy danych i kojarzyć je ze sobą. W zamiarze spółki jest dodanie technologii semantycznej do systemu wyszukiwania słów kluczowych. Właściciele Google chcą doprowadzić do sytuacji, w której wyszukiwarka będzie w stanie rozumieć i interpretować w sposób właściwy zamysły użytkowników.

Jeśli użytkownik będzie poszukiwał danego miejsca i informacji o nim, to w nowej wyszukiwarce Google zobaczy nie tylko strony internetowe zawierające podane słowo kluczowe czy mapę Google, ale również lokalizację tego miejsca, czy pogodę, jaka w nim panuje. Wyszukiwarka ma więc dostarczać odpowiedzi.

Nowa wersja wyszukiwarki ma „rozumieć” intencje użytkowników wpisujących swoje zapytania i wyświetlać im obok pożądanych informacji najlepiej dopasowane do ich potrzeb linki sponsorowane i reklamy.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry