Dobry rok dla F-Secure

Firma F-Secure,przedstawiła wyniki finansowe za ubiegły rok. Dochód firmy w 2007 wzrósł o 20 % do poziomu 96.8 mln euro. Dwa stale rozwijane przez korporację obszary to współpraca z dostawcami Internetu (Internet Service Providers) oraz dostarczanie zabezpieczeń urządzeń mobilnych, które są preinstalowane w telefonach dwóch największych producentów – Nokii i Sony Ericsson.

F-Secure zajmuje silną pozycję pośród firm oferujących bezpieczeństwo jako usługę za pośrednictwem dostawców Internetu. Ten obszar działalności firmy rośnie o 38% z roku na rok. Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku podpisane zostały umowy z kolejnymi siedmioma partnerami ISP, a łącznie F-Secure posiada ich 166. Przychody ze współpracy z dostawcami Internetu wynosiły 39% całkowitych przychodów firmy w kwartale czwartym 2007 r.

Oprogramowanie ochronne F-secure Mobile Security jest obecnie preinstalowane w smartphonach Nokii i Sony Ericsson, co umożliwia oferowanie zabezpieczeń telefonów  znacznie większej ilości użytkowników. Przychody związane z rynkiem bezpieczeństwa mobilnego wynosiły nie więcej niż 3% całkowitych przychodów firmy w kwartale czwartym 2007 r.

„Za nasz sukces uważamy utrzymanie wiodącej pozycji na rynku producentów zabezpieczeń dla dostawców Internetu. To co cieszy nas najbardziej to pozyskanie do zespołu firmy ponad 100 nowych specjalistów.  W 2008 roku zamierzamy nadal utrzymywać dynamiczne tempo wzrostu.” – powiedział Kimmo Alkio, CEO i Prezydent  F-Secure Corporation.

www.f-secure.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top