Dom w Wirtualnej Polsce

Wirtualna Polska uruchamia serwis Dom, skierowany do wszystkich, którzy chcą kupić, zbudować, urządzić czy wyremontować dom lub mieszkanie. Wirtualna Polska wzbogaca swoją ofertę o serwis zawierający kompleksową wiedzę na temat budownictwa, designu, aranżacji wnętrz i ogrodów – dom.wp.pl
Wszystkie zawarte w nim informacje zgrupowano w trzy kluczowe działy tematyczne: Budowa i Remont, Wnętrza oraz Ogród. Witryna wzbogacona jest o dział Prawo i Finanse – przepisy prawne, wzory umów i bieżące wiadomości dotyczące rynku nieruchomości, jej dopełnienie stanowi zaś Forum dyskusyjne.

Osią serwisu jest darmowy program do projektowania wnętrz – Projektant WP. Każdy użytkownik Domu WP może stworzyć projekt łazienki, kuchni czy sypialni zgodny z własną inwencją. W każdej fazie projektowania można wygenerować obraz 3D i sprawdzić, jak wygląda zaprojektowane przez nas mieszkanie, salon czy korytarz.

– Korzystać można przy tym z szerokiej gamy mebli, wykładzin, tekstur ścian, podług, płytek itp., zapisać efekt naszej pracy, udostępnić projekt, a nawet oceniać pomysły innych internautów. Na wstępie udostępniliśmy użytkownikom zunifikowane modele mebli, materiałów i wyposażenia, ale systematycznie pojawiać się będą w serwisie elementy wystroju wnętrz konkretnych producentów i dystrybutorów. – opowiada Krzysztof Karasiński z Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za Dom.

Ciekawymi rozwiązaniami są też: Interaktywny Dziennik Budowy, w którym można na bieżąco opisywać swoje zmagania z remontem czy budową oraz galerie zdjęć – autorskie relacje fotograficzne użytkowników z prac remontowo-budowlanych.

– Uruchomienie serwisu pozwoliło nam wejść na nowe, niezagospodarowane dotąd przez WP pole i rozpocząć walkę z konkurencją o użytkowników zainteresowanych treściami kategorii mieszkanie, dom, wnętrze – mówi Aleksandra Ciechomska, Dyrektor Pionu Rozwoju Produktów Wirtualnej Polski – Naszą przewagą będzie na pewno aktywność użytkowników, tworzących własne projekty wnętrz, Dzienniki Budowy, wymieniających się projektami, opiniujących propozycje innych, udzielających się na forum tematycznym. Wkrótce za pośrednictwem witryny będzie można kontaktować się z ekspertami rynku budowlanego i nieruchomości oraz projektantami wnętrz.

Część kontentu serwisu prowadzi użytkownika do serwisu zakupy.wp.pl. Produkty powiązane z artykułami prezentowanymi na stronie dom.wp.pl, a dostępne za pośrednictwem porównywarki cen portalu, można od razu zakupić.

Partnerami serwisu są: Cad Projekt K&A.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top