Domeny z Harrym Potterem na celowniku Internautów

Premiera ostatniego tomu przygód Harrego Pottera to kolejna okazja dla Internautów, aby zarejestrować atrakcyjne domeny. Nazwy związane z osobą młodego czarodzieja i jego przyjaciółmi cieszą się dużą popularnością wśród Internautów.
Zainteresowanie popularną powieścią J. K. Rowling przełożyło się na zarejestrowanie niemal wszystkimi domenami związanymi z Harrym Potterem. W najważniejszych rozszerzeniach, w domenach globalnych i narodowych, imię i nazwisko czarodzieja już od dawna są niedostępne. Większość z nich zarejestrowana została przez wydawnictwa lub dystrybutora filmów o przygodach młodego czarodzieja. Natomiast pod mniej atrakcyjnymi adresami znajdują się zazwyczaj amatorskie serwisy, stworzone przez fanów Harrego. Dużym zainteresowaniem cieszą się również domeny zawierające w nazwie imiona przyjaciół Harrego – Hermiony i Rona.

Internauci wykazali się dużym refleksem, zaraz po ogłoszeniu angielskiego tytułu ostatniego tomu serii, wszystkie domeny o tej nazwie w rozszerzeniach globalnych zostały zarejestrowane. Co ciekawe, do piątku nie zarejestrowano jeszcze domen polskich związanych z tym tytułem. Jak mówi Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu w NetArt, (prywatnie także zapalony czytelnik książek o Harrym), wiązać się to może z wątpliwościami dotyczącymi polskiego tytułu. Tłumacz serii, Andrzej Polkowski, nie potwierdził bowiem do tej pory, jak tytuł zostanie przetłumaczony na język polski. Decyzja ma zostać ogłoszona dopiero za kilka dni, niewykluczone zatem, że dopiero wtedy Internauci przystąpią do rejestracji. Innym argumentem, który przytacza przedstawiciel serwisu nazwa.pl jest zbyt skomplikowany tytuł książki. „Harry Potter i zabójcze relikwie” – jak brzmi jeden z proponowanych przekładów tytułu – może okazać się zbyt długą nazwą jak na domenę.

„Premiera Harrego Pottera to kolejny dowód na to, że Internauci doceniają potencjał internetu. W porę zarejestrowana, atrakcyjna domena może przynosić nie tylko zyski, ale może być także często odwiedzana przez Internautów, stając się miejscem wymiany zdań i poglądów czy poszukiwania najnowszych informacji. Należy mieć nadzieję, że również polski wydawca zatroszczy się o zarejestrowanie odpowiedniej domeny, i nie pozwoli się ubiec bardziej zapobiegliwym Internautom. Obserwując inne, kultowe dziś powieści fantasy, takie jak choćby trylogia Tolkiena, należy liczyć się także z tym, że wkrótce zarezerwowane zostaną takie domeny, jak np: mugole.pl, zakonfeniksa.pl, czy azkaban.pl. Związane to będzie z powstawaniem wyspecjalizowanych witryn bazujących na idei stworzonej przez J. K. Rowling albo próbujące powiązać świat wykreowany w cyklu z działalnością komercyjną nie związaną z książką.” – konkluduje Daniel Kotyras.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry