Download.01 w Vel.pl

Serwis Vel.pl, specjalizujący się w projektach e-commerce dla małych i średnich przedsiębiorstw, wprowadza do swej oferty nowy pakiet usług – Download.01. Jest to pakiet hostingowy o zwiększonej przestrzeni dyskowej, przeznaczony do wykorzystania w sekcjach „download” witryn internetowych, serwowania grafiki czy innych danych o większej objętości. Usługa ta jest odpowiedzią na potrzeby twórców rozbudowanych serwisów WWW, dzięki niej bowiem mogą mniej płacić za łącza do serwerów oraz przesyłane dane.

Portfel usług Download.01 obejmuje 5 GB przestrzeni dyskowej, umożliwia przechowywanie i szybkie ściąganie statycznych danych o znacznej objętości – dokumentów i prezentacji (doc, pdf), plików graficznych, baz danych, archiwów (zip, tar, rar) plików multimedialnych (mp3, mpeg) czy programów. Dostęp do konta jest możliwy przez WWW a także przez FTP.

– Usługa została pomyślana jako wartościowa i potrzebna propozycja dla serwisów internetowych obfitujących w dużą ilość statycznych danych. Twórcy takich witryn dość często zawierają w nich dość „ciężkie” elementy, których pobieranie w znacznym stopniu spowalnia ładowanie się serwisu. Najprostszą metodą przyspieszenia takiej witryny jest przeniesienie części danych o dużej objętości na wydajny serwer pracujący na szybkim łączu – mówi Mariusz Groszek, dyrektor Vel.pl.

Usługa Dowload.01 została skomponowana w sposób bardzo elastyczny, wedle zasady korzystasz-płacisz.

– Pakiet jest rozliczany miesięcznie, według ilości pobranych danych: 1 złoty za 1GB przesłanych danych, przy czym liczy się tylko transfer wyjściowy z serwera. Przewidujemy również – na specjalne życzenie klienta – możliwość ograniczenia pasma i transferu, tak, by użytkownik tego pakietu nie został pod koniec miesiąca niemile zaskoczony wysokością rachunku – dodaje Mariusz Groszek.

Z usługi Download.01 korzysta już witryna Fotka.pl – zdjęcia z tego serwisu zostały przeniesione do Vel.pl.

– Przeniesienie zdjęć na oddzielny serwer znacząco przyspieszyło działanie serwisu. Jest to o tyle istotne, iż fotografie to podstawowa zawartość Fotka.pl. Oprócz zwiększenia szybkości nie bez znaczenia jest również obniżenie kosztów – zmiana sposobu hostingu zredukowała jego koszt o kilkadziesiąt procent – mówi Rafał Agnieszczak z serwisu Fotka.pl

http://www.vel.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top