Dropbox szuka talentów w Polsce

Dropbox rozpoczyna działalność w Polsce i po raz pierwszy uruchamia proces rekrutacji na naszym rynku, kontynuując wzmacnianie swojej obecności w Europie w ramach strategii „Virtual First”. Zgodnie z tym podejściem zespół firmy staje się bardziej rozproszony geograficznie, obejmując specjalistów zlokalizowanych na całym świecie.

Dropbox jako jedna z pierwszych firm bazujących wcześniej na pracy w przestrzeni biurowej, przyjął na stałe model pracy zdalnej. Od ponad roku Dropbox wdraża swoją strategię Virtual First. Ten model pracy pozwala pracownikom firmy na jeszcze lepsze zapoznanie się z jej produktami, ponieważ pracują oni w zespołach rozproszonych, tworząc rozwiązania dla zespołów pracujących w podobnym środowisku pracy. Jednocześnie mają możliwość korzystania z najlepszych doświadczeń zarówno z pracy zdalnej, jak i interakcji w środowisku „fizycznym”.

Kluczowym elementem tego modelu pracy są możliwości Dropbox w obszarze rozwijania strategii zatrudnienia w modelu pracy rozproszonej. Region EMEA odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu i dalszym rozwoju firmy, dlatego Dropbox zdecydował, aby wzmocnić swoją obecność w tym regionie, z Polską jako najnowszym rynkiem, w którym otwarto rekrutację pracowników.

Dropbox stawia na pracę zdalną

Virtual First był dla nas śmiałym posunięciem. Musieliśmy całkowicie przeformułować sposób działania, aby zapewnić naszym pracownikom warunki, w których mogą wykorzystać swój potencjał i jak najlepiej wykonywać swoją pracę. W tej chwili możemy pochwalić się świetnymi rezultatami: 80% naszych pracowników przyznało, że dzięki modelowi pracy zdalnej mogą pracować bardziej efektywnie, a 72% z nich ma poczucie lepszej równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym – powiedział Bryan Tsao, wiceprezes ds. rozwoju i danych, Dropbox. 

Zauważyliśmy też, że wyłoniły się nowe ośrodki rekrutacji talentów: na koniec 2021 roku ponad połowa nowych pracowników pochodziła spoza typowych dla nowych technologii dużych rynków pracy. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy poszerzyć zasięg naszej rekrutacji o nowe regiony, jak np. Polska, co pozwoli nam skorzystać z nowych rynków pracy w obszarach inżynierii i nowych technologii – dodał.

Dropbox rekrutuje w Polsce

Ekspansja firmy stanowi element rosnącej obecności firmy w regionie EMEA, w którym Dropbox zatrudnia już kilkaset pracowników. Początkowo firma poszuka w Polsce specjalistów, którzy wzmocnią głównie obszary Content Security and Protection, Platform Infrastructure oraz Product Growth.

Więcej informacji na temat strategii Virtual First można znaleźć tutaj. Aktualne ogłoszenia pracy znajdują się tutaj.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top