Druga edycja Google Science Fair

W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja ogólnoświatowych targów nauki Google Science Fair, oczywiście pod patronatem Google. Czy tym razem będą one cieszyły się podobnym zainteresowaniem?

Druga edycja Google Science Fair 1 W 2011 roku do globalnych targów Google Science Fair zgłosiło się ponad 7500 uczestników, pochodzących z ponad 90 różnych krajów. Targi nauki Google Science Fair zostały zorganizowane we współpracy z CERN, LEGO Group, National Geographic oraz Scientific American. Do udziału w tej niecodziennej imprezie zostali zaproszeni uczniowie z całego świata, w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Liczba zgłoszeń do targów i konkursu przerosła oczekiwania organizatorów. Mają oni nadzieję, że tegoroczna, druga edycja Google Science Fair powtórzy ubiegłoroczny sukces.

Zachętą do uczestnictwa ma stać się zorganizowany w ich ramach konkurs z nagrodami. Zadaniem postawionym przed uczestnikami Google Science Fair jest zbudowanie i złożenie projektu zdjęciowego lub video, za pomocą Google Sites, indywidualnie lub w maksymalnie trzyosobowych zespołach. Innowacją w konkursie jest to, że Google zamierza przyjmować zgłoszenia do Google Science Fair w aż 13 różnych językach, podczas gdy w ubiegłym roku musiały być one wyłącznie w języku angielskim.

Do wygrania w konkursie Google Science Fair jest wycieczka na Wyspy Galapagos wraz z National Geographic Explorer, stypendia oraz możliwości pracy naukowej podczas 5-dniowej wycieczki do CERN w Szwajcarii. W tym roku Google zaplanowało wręczenie również nowej nagrody Science in Action, sponsorowanej przez Scientific American. Nagroda zostanie przyznana za projekt naukowy, likwidujący w praktyce bariery w środowisku społecznym, w życiu określonej grupy lub całej społeczności. Przykładowy projekt, który miałby szansę na uzyskanie nagrody obejmuje wyeliminowanie przerw w dostawie prądu do wiejskich obszarów Indii.

http://www.youtube.com/watch?v=sElBwQkK4mE&feature=player_embedded

Google w ramach konkursu wybierze 90 regionalnych półfinalistów, 30-stu z obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku. Jedynie 15 finalistów uzyska zaproszenie do centrali Google w połowie lipca, gdzie nastąpi oficjalne zaprezentowanie projektów do wglądu dla sędziów. Zwycięzca Google Science Fair otrzyma aż 50 000 dolarów w gotówce oraz roczne wsparcie i doradztwo w zakresie realizacji celów jego projektu. Poleci także do Mountain View w lipcu na uroczystość wręczenia nagród pozostałym finalistom.

W gronie sędziów tegorocznego Google Science Fair znaleźli się:
• Vint Cerf (wiceprezes i Chief Internet Evangelist Google),
• Steven Cowley (dyrektor Culham Fusion Science Centre),
• Mariette di Christina (Editor-in-chief, Scientific American),
• Silvia Earle (Oceanograf, podróżnik, autor i wykładowca),
• David Gross (fizyk i teoretyk zajmujący się teorią strun),
• Maggie Johnson (dyrektor wydziału Edukacji i Komunikacji Uniwersytetu Google),
• Albert Lin (National Geographic Emerging Explorer i National Geographic 2010 Adventurer of the Year),
• Steve Myers (Dyrektor w CERN),
• Paal Smith-Meyer (szef New Business Group, LEGO),
• Ada Yonath (Weizmann Institute of Science (WIS) Kimmel profesor),
• Shree Bose (Google Science Fair 2011 Grand Prize Winner).

Sędziowie będą oceniali projekty według ich oryginalności, prezentowanego przez autorów entuzjazmu dla nauki i techniki, a także pod kątem gromadzenia danych, wyciągania wniosków i stawiania hipotez.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry