Jak powinien działać system rejestracji czasu pracy?

O rozwoju możemy mówić wtedy, gdy te same zadania, które wykonywaliśmy wcześniej – wolno i z problemami, teraz odbywają się sprawniej oraz szybciej. Zapewnić to mogą nowoczesne technologie, które skutecznie usprawniają codzienne czynności. Przykłady? Rejestracja czasu pracy! Dzisiaj można to zrobić naprawdę szybko i dokładnie, a jak było dawniej? Przypomnijmy sobie.

Ten pędzący czas

Jak powinien działać system rejestracji czasu pracy? 1Czas jest zawsze problemem, a prowadzi to do tego, że wszystkie zadania się nawarstwiają, bo brakuje mocy przerobowych. Tak właśnie wygląda tradycyjna ewidencja czasu pracy – dział HR jest obciążony, choć w tym samym czasie można by robić wiele innych, bardziej pożytecznych rzeczy. Jaka jest na to rada? Zmienić sposób rejestracji czasu pracy. Najlepiej to zrobić korzystając z aplikacji InEwi, która pozwala na nieporównywalnie szybsze i bardziej efektywne RCP. Kolejne przykłady potwierdzą, dlaczego to takie ważne.

Błądzić jest rzeczą ludzką

Żeby wyeliminować błędy, powinniśmy skorzystać z nowej technologii, jak aplikacja inEwi.pl, żeby po raz kolejny nie stwierdzić: “jestem tylko człowiekiem”. Zwłaszcza że najwięcej błędów pojawia się, gdy rozliczamy ewidencję czasu pracy. Zamiast niedokładnych list obecności – czytelny system RCP, który zapewnia brak błędów, dokładność i efektywność.

Te ciągłe podejrzenia

W każdej firmie występują małe “wojenki”, które tylko osłabiają ogólną sprawność organizacji. Najgorsze jak pojawiają się z powodów, które mogą świadczyć o tym, że ktoś tu (pracownik czy szefostwo) jest nie w porządku. Taka sytuacja występuje na przykład, gdy pracownik może (świadomie lub nieświadomie) zawyżać liczbę godzin, podczas których był obecny w pracy, nie uwzględniać przerw, wychodzić w innych sprawach, których nie odnotowuje.

Z drugiej strony, może poczuć, że ktoś mu zarzucił takie działanie. Często nie da się tego rozstrzygnąć, a więc pozostają podejrzenia, poczucie krzywdy i ogólna niesprawiedliwość. Na każdą organizację działa to zabójczo. Jak to zmienić? Wystarczy skorzystać z Rejestracji Czasu Pracy InEwi, by mieć czarno na białym, jak faktycznie było, bez niedomówień, wątpliwości, niedopowiedzeń. InEwi jest systemem RCP, który precyzyjne kontroluje czas pracy pracowników: monitoruje spóźnienia, nadgodziny, nieobecności, ułatwia rozliczanie.

Warto skorzystać z tych możliwości, by usprawnić działanie własnej firmy. Firma powinna działać jak dobrze naoliwiona maszyna, musi być nowocześnie, uczciwie zarządzana. To zapewniają nowe technologie jak opisywany system InEwi.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top