Dzień Bezpiecznego Internetu juz po raz czwarty

12 lutego 2008 już po raz czwarty Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, realizatorzy unijnego projektu Saferinternet.pl, organizują w Polsce obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Głównym Partnerem DBI 2008 jest Fundacja Grupy TP.
Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”, ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu patronatem objęła Viviane Reding, Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego.

Lokalne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów w całej Polsce, konkursy z nagrodami dla szkół, oferta kursów e-learningowych dla szkół podstawowych, kampania STOP cyberprzemocy, poradnik dla dzieci i rodziców o bezpieczeństwie przygotowany przez UPC we współpracy z europejską siecią na rzecz bezpiecznego Internetu INSAFE, prowadzony przez wolontariuszy program edukacyjny Fundacji Grupy TP na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie – to tylko niektóre wydarzenia związane z obchodami kolejnej edycji ogólnoeuropejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Wśród tegorocznych Partnerów Dnia Bezpiecznego Internetu znaleźli się UPC, Związek Producentów Audio-Video, Komenda Główna Policji, agencja badawcza Gemius S.A. Akcję wspiera również szereg mediów ogólnopolskich i lokalnych. Głównym Partnerem DBI 2008 jest Fundacja Grupy TP Głównym wydarzeniem obchodów DBI w Polsce jest konferencja, która obędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dzień Bezpiecznego Internetu jest okazją do podsumowań oraz do przedstawienia nowych działań podejmowanych w ramach projektu Saferinternet.pl. W tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę na ofertę e-learningową dla szkół podstawowych oraz nową odsłonę kampanii „Dziecko w Sieci” realizowaną pod hasłem STOP cyberprzemocy.– zapowiada Agnieszka Wrzesień, koordynator Projektu Awareness z Fundacji Dzieci Niczyje.

Jak co roku organizatorzy DBI zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do organizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, audycji w radiowęzłach szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów). Lokalni organizatorzy, którzy do końca marca przyślą sprawozdania ze swoich inicjatyw mają szanse wygrać nagrody finansowe ufundowane przez Głównego Partnera DBI 2008 – Fundację Grupy TP. Dodatkowo organizatorzy DBI oraz firma Arcabit ufundowali nagrody rzeczowe, których zwycięzcy zostaną tradycyjnie już wylosowani spośród nadesłanych prac – mówi Anna Rywczynska – koordynator projektu Saferinternet.pl w NASK.

Konferencja prasowa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się w dniu 12 lutego, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, godz. 11.00). NASK przygotował transmisję na żywo z konferencji DBI 2008 (streaming), która dostępna będzie w Internecie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl.

www.dzienbezpiecznegointernetu.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top