E-Backup Odkryciem Roku 2010

Prowadzona od dłuższego czasu dyskusja dotycząca sposobów ochrony danych zdominowana została przez temat backupu online. Zdania są zgodne – rozwiązanie idealne to nie tylko takie, które pozwala przywrócić utracone dane, ale również takie, które chroni je przed niepowołanym dostępem.

Pojęcie bezpieczeństwa danych komputerowych powinno być szczególnie bliskie właścicielom firm. Ci jednak, zgodnie z wynikami badań Politechniki Wrocławskiej z 2008 roku, nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi. Aż 40 proc. z przebadanych przedsiębiorstw przyznało, że w ogóle nie tworzy kopii zapasowych, za przyczynę podając brak czasu, obawę przed „wyciekiem” danych czy po prostu zbyt wysokie koszty takiej operacji. Z badań wynika także, że ponad 90 proc. przedsiębiorców w niewłaściwy sposób chroni pliki (np. archiwizując dane na komputerze używanym do codziennej pracy) narażając firmę na kosztowne straty.

Wspomniane badania przeprowadzone zostały we współpracy z firmą Ogicom, ogólnopolskim dostawcą rozwiązań biznesowych z dziedziny Internetu i telekomunikacji, służąc następnie jako wskazówki przy wdrażaniu usługi E-Backup. Ochrona danych oferowana przez Ogicom odpowiada zatem potrzebom przedsiębiorców i pomaga poprawiać niepokojące statystyki dzięki szybkiej i prostej w obsłudze metodzie backupu danych online. Potwierdzeniem zaufania, jakim cieszy się usługa jest przyznanie w konkursie Laur Konsumenta godła: Odkrycie Roku 2010 w kategorii E-Backup.

Na rynku istnieją już podobne rozwiązania, skąd zatem decyzja konsumentów o przyznaniu nagrody akurat tej usłudze? Tym, co odróżnia E-Backup od konkurencyjnych produktów i zyskało uznanie w oczach jury jest przede wszystkim poziom bezpieczeństwa i poufności, które w przypadku usługi E-Backup spełniają najsurowsze normy. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane algorytmem AES o sile 128 lub 256 bitów, który używany jest między innymi przez agencje federalne w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory nie zanotowano żadnego doniesienia o skutecznej próbie złamania tego rodzaju szyfrowania.

Usługę wyróżniają także biznesowe aspekty. Przede wszystkim jest to system tworzenia kopii zapasowych oparty o metodę „uruchom i zapomnij” – wystarczy bowiem wskazać na komputerze katalogi do zarchiwizowania i częstotliwość operacji, a cały proces backupu następuje w tle pracy użytkownika i nie wymaga od niego żadnych dodatkowych działań.Wraz z usługą do dyspozycji użytkownika pozostaje indywidualny doradca, który odpowie na wszystkie pytania, uruchomi aplikację i pozostanie w stałym kontakcie przez cały okres eksploatacji. Doradca specjalizuje się w tematach zastosowania technologii internetowych w biznesie, zatem jego rola nie ogranicza się tylko do zagadnień bezpieczeństwa danych. Ogicom oferuje sieć profesjonalnych doradców we wszystkich największych miastach w kraju.

Konkurs Laur Konsumenta stanowi podsumowanie popularności i zaufania, jakie w ciągu roku wybrane produkty i usługi zdobywały na polskim rynku. W Jury zasiedli sami użytkownicy, którzy zwycięskie firmy wybrali w oparciu o własne doświadczenia i opinie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry