Elefanta.pl – rok po starcie

Elefanta.pl serwis społecznie rekomendujący ulubione strony internautów (social bookmarking) świętuje swoje pierwszy urodziny. Ponad 400 tysięcy internautów odwiedzających serwis miesięcznie, blisko 100 tys. dodanych stron do witryny, rozpoczęcie drugiego etapu rozwoju oraz przekroczenie break even point, to tylko kilka najważniejszych faktów z ostatnich dwunastu miesięcy działalności serwisu.

– To był rok bardzo intensywnej pracy, ale także wielu sukcesów – powiedział Adam Cuper, dyrektor operacyjny Elefanta.pl. Udało nam się zbudować aktywną społeczność gromadzącą i polecającą ulubione strony internautów. Wśród najważniejszych osiągnięć należy wymienić rosnącą z miesiąca na miesiąc liczbę internautów zainteresowanych serwisem. W ostatnim miesiącu Elefanta.pl została odwiedzona przez 406 tysięcy internautów (wg Gemius Traffic, próba XII 2008r.). A to oznacza, że jesteśmy w stanie agregować sporą liczbę nowych i ciekawych treści, co ważne dopasowanych do indywidualnych zainteresowań internautów. Dowodem jest liczba zgromadzonych przez użytkowników serwisu linków do ulubionych stron – to już blisko 100 tysięcy stron www – dodaje Adam Cuper z Elefanta.pl.

Duża liczba odwiedzających, jak i zgromadzonych stron w serwisie pozwala na budowanie wymiernego i darmowego ruchu dla witryn współpracujących z elefanta.pl za pośrednictwem przycisku „Dodaj do Elefanta.pl”. Z serwisem współpracuje kilkudziesięciu partnerów, wśród nich są zarówno portale, wortale, serwisy, blogi, prywatne strony czy też firmowe witryny, m.in. GazetaPrawna.pl, Mediarun.pl, e-biznes.pl czy Stylio.pl.

Na przełomie III i IV kwartału 2008 roku rozpoczął się drugi etap rozwoju serwisu. W jego ramach wprowadzono wiele zmian, m.in. strona główna przestała być statyczna, zmodyfikowano dotychczasowe kategorie zainteresowań oraz wprowadzono ponad 300 podkategorii. Dzięki czemu rekomendacje dobrych stron są jeszcze bardziej precyzyjne i dopasowane do indywidualnych zainteresowań poszczególnych internautów. Jeszcze w pierwszym kwartale 2009 roku zostaną wdrożone dalsze zmiany, m.in. w zakresie usability czy też funkcjonalności serwisu. Planowane jest także wprowadzenie usług płatnych, m.in. kont premium.

– Rosnąca popularność serwisu pozwoliła na przekroczenie break event point. Jeszcze w tym roku chcemy być zyskowni – dodaje Cuper, dyrektor operacyjny Elefanta.pl.

www.elefanta.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry