Elektroniczne Centrum Obsługi Dokumentów – ComArch ECOD

Firma ComArch S.A. – polski integrator i dostawca systemów informatycznych oficjalnie zaprezentowała swoje kompleksowe rozwiązanie do elektronicznej wymiany dokumentów. ComArch ECOD to platforma, która umożliwia partnerom handlowym wysyłanie i odbieranie elektronicznych faktur, zamówień i innych dokumentów handlowych. Komunikacja ma miejsce praktycznie w czasie rzeczywistym, co znacznie poprawia efektywność sprzedaży, obniża koszty działalności handlowej czy usprawnia obieg płatności. ComArch ECOD jest rozwiązaniem otwartym i został tak skonstruowany, żeby mogły z niej skorzystać wszystkie zainteresowane firmy.

Najważniejsze cechy usług, jakie oferuje ComArch ECOD to transmisja oparta o polskie standardy komunikacyjne, a także możliwość współpracy jednego dostawcy z wieloma sieciami handlowymi w ramach tej samej platformy (mając jedno narzędzie, firma-dostawca może otrzymywać zamówienia czy od kilku kluczowych sieci na rynku). ComArch ECOD jest dostępny w kilku wersjach począwszy od podstawowych usług dostępnych z poziomu strony internetowej, do indywidualnych i bardzo zaawansowanych systemów EDI tworzonych na zamówienie klienta. Platforma posiada łącza międzyoperatorskie pozwalające na komunikację z kontrahentami korzystającymi z usług innych operatorów. ComArch ECOD opiera się na rozwiązaniu BizTalk Server firmy Microsoft.

“Obecny trend w kierunku dokumentów elektronicznych na rynku sieci handlowych w naszym kraju jest konsekwencją szybkiego rozwoju technologii, która pozwala zastąpić obrót papierowy jego szybszym i dokładniejszym odpowiednikiem w formie elektronicznej. Technologia ta to EDI (Electronic Document Interchange)” mówi Jacek Mikuś, ECOD Project Manager, ComArch S.A – “To co wydaje się być naturalne i proste w przypadku wymiany papierowych faktur czy zamówień pomiędzy kilkoma współpracującymi firmami, stanowi kluczowy problem dla sieci handlowych. W ich przypadku papierowy dokument to konieczność utrzymywania bardzo rozbudowanych struktur zbierających od tysięcy firm-dostawców informacje o statusach rozliczeń i stanie zarządzania płynnością sprzedaży. Oczywiście ComArch ECOD jest rozwiązaniem, które może być zastosowane przez firmy w innych branżach, którym zależy na efektywniejszym zarządzaniu informacją i na zautomatyzowaniu wymiany dokumentów”..

http://www.ecod.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry