Energis uruchamia VoIP z Inotel

Energis Polska Sp. z o.o. i Inotel SA podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy operator będzie mógł dostarczać klientom profesjonalne usługi telefonii internetowej w oparciu o platformę Inotel.

Energis będzie oferował usługi telefonii internetowej za pośrednictwem swojej sieci partnerów, resellerów oraz samodzielnie. Firmy, które zdecydują się na podłączenie do platformy Inotel, będą mogły telefonować za pomocą specjalnych aparatów telefonicznych (tzw. IP Phone), bramek VoIP, do których można podłączyć dowolny aparat telefoniczny, lub przy pomocy słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera.

Platforma wybrana przez Energis to najbardziej stabilny i zaawansowany technologicznie produkt w zakresie telefonii internetowej w Polsce. W platformie – jako pierwszej na świecie – zostały wykorzystane najnowsze rozwiązania firmy Global IP Sound, która jest m.in. dostawcą warstwy dźwiękowej popularnego oprogramowania do rozmów głosowych Skype. Dzięki temu jakość połączeń telefonicznych, realizowanych za pośrednictwem Inotela, nie odbiega od telefonii tradycyjnej.

‘O wyborze Inotela na naszego partnera zadecydowała najlepsza na rynku jakość połączeń gwarantowana przez platformę tej firmy. Dzięki niej obsługiwane są największe miasta w Polsce z 11 stref numeracyjnych. Dodatkowo, w skład platformy Inotela wchodzą system billingowy, system CRM oraz panel dla klientów, który zastępuje tradycyjną centralkę telefoniczną i oferuje szereg dodatkowych usług’ – powiedział Jarosław Mikos, Prezes Zarządu Energis Polska SA.

Te usługi to m.in. możliwość natychmiastowego dostępu do billingu oraz szczegółowych danych na temat rozmów telefonicznych (długość i koszt połączenia, z którego numeru było wykonywane i do kogo). Istnieje również możliwość zmiany strefy numeracyjnej. Oznacza to, że klienci mogą dzwonić np. z warszawskiego numeru lub odbierać połączenie na ten numer z dowolnego miejsca na świecie.

W standardzie oferowane są również takie usługi, jak odbieranie faxów i wiadomości z automatycznej sekretarki za pośrednictwem poczty elektronicznej, odczyt komunikatów przy pomocy syntetyzatora mowy, połączenia konferencyjne, ograniczenia połączeń wychodzących czy blokowanie niepożądanych numerów.

Panel dla klientów – zastępujący tradycyjną centralkę telefoniczną – jest dostępny wyłącznie dla autoryzowanych użytkowników za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej. Platforma jest ulokowana w nowoczesnym centrum hostingowym, administrowanym 24 godziny na dobę.

‘Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej współpracy z Energisem nastąpi popularyzacja telefonii internetowej wśród biznesu, który w końcu otrzyma usługę o wymaganej jakości. Wysoka jakość połączeń, stabilność platformy oraz niższe koszty za połączenia powinny przekonać klientów do naszych usług. Dzięki nim, firmy będą mogły usprawnić swoje procesy biznesowe’ – powiedział Jakub Dwernicki, Prezes Zarządu Inotel SA.

http://www.energis.pl

http://www.inotel.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry