Era bez simlocka

Operator komórkowy Era postanowił, że od 23 stycznia wszystkie telefony kupowane w tej sieci nie będą posiadały simlocka. Dodać należy, że nie będzie wiązało się to z żadnymi opłatami. Do tej pory za nieuprawnione zdjęcie simlocka podczas trwania umowy groziła kara pieniężna.

Prawdopodobnie jest to odpowiedź na uruchomioną w poniedziałek usługę zdjęcia zabezpieczeń za 75 złotych w ramach usługi MixPlus w sieci Plus GSM. Oferta Plusa nie jest jednak żadnym rewolucyjnym krokiem na rynku, gdyż serwisy GSM tę samą usługę oferują nawet za kilkanaście złotych.

Teraz, dzięki Erze, pojawiła się szansa na zmianę trendu, który będzie się charakteryzował postawieniem na tanie telefony w ofercie operatorów oraz wprowadzeniem usługi typu sim-only, czyli kupowanie samej karty sim. Tak twierdzi Grzegorz Bernatek z firmy Audytel.

Co na to serwisy GSM? Piotr Szcześniak z salonu internetowego techgsm.pl zapewnia, że zdjęcie simlocka nie jest jedyną usługą na której można zarobić. Do tego klient decydujący się na zakup telefonu jest i tak związany umową z operatorem. Dlatego niezależni sprzedawcy będą cały czas konkurencyjni.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,93545,6183780,Telefony_w_Erze_od_piatku_bez_simlocka.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry