EraInteligo – bank w telefonie

Opublikowano: 28 października 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Inteligo umożliwiło posiadaczom telefonów komórkowych w sieci Era, korzystanie z Serwisu 'Płacę SMS-em'. Posiadacz konta Inteligo i telefonu w sieci Era będzie mógł przy pomocy telefonu komórkowego m.in. wykonywać przelewy, sprawdzać saldo rachunków, lokalizować najbliższe bankomaty, a także doładować telefon w systemie Era Tak Tak. Pierwsza tego typu aplikacja na rynku polskim była wprowadzona przez Inteligo już w 2002 roku.

Obsługa rachunku przez telefon komórkowy odbywać się będzie za pomocą aplikacji EraInteligo, którą klient będzie mógł wgrać prosto z serwisu WWW Inteligo na swoją kartę SIMextra (którą można wymienić u operatora bez zmiany dotychczasowego numeru telefonu). Wgranie aplikacji EraInteligo nastąpi drogą radiową. Dodatkowo, posiadacz konta Inteligo będzie miał możliwość dokonania personalizacji aplikacji EraInteligo zgodnie z własnymi potrzebami, tzn. będzie mógł umieścić w niej tylko te rachunki i te płatności, do których będzie chciał mieć dostęp przez telefon komórkowy.

Serwis ’Płacę SMS-em' poprzez aplikację EraInteligo, będzie umożliwiał klientom realizację szeregu operacji:

– wykonanie przelewu na dowolny numer rachunku bankowego;

– realizowanie płatności;

– sprawdzenie salda rachunku i jego pełnego numeru;

– lokalizowanie najbliższych bankomatów;

– wykonanie SMSMoney – prostego przelewu umożliwiającego przesyłanie środków na konto Inteligo odbiorcy bez konieczności wpisywania numeru tego konta; klient nadawca podaje tylko numer telefonu komórkowego odbiorcy, który z kolei musi zaakceptować tylko jego odbiór na swoim telefonie (nie jest do tego wymagana karta SIMextra);

– wykonanie natychmiastowego przelewu między własnymi rachunkami lub na rachunek innego posiadacza konta Inteligo;

– wykonanie EmailMoney – prostego przelewu na adres e-mail odbiorcy;

– doładowanie on-line telefonu w systemie Era Tak Tak.

Dodatkowo klient korzystający z Serwisu 'Płacę SMS-em' będzie otrzymywał SMS-y o zmianach sald na rachunkach w ramach konta Inteligo, natychmiast po wykonaniu operacji finansowej.

Wiadomości wysyłane w ramach aplikacji EraInteligo są szyfrowane i uwierzytelniane elektronicznie, co zapewnia klientom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Korzystanie z aplikacji EraInteligo jest zabezpieczone PIN-em do telefonu i kodami z karty kodów, którymi klient autoryzuje transakcje.

http://www.inteligo.pl

Sylwester KozakEraInteligo – bank w telefonie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.