Euro2008 w Wirtualnej Polsce

Ekskluzywne wywiady z reprezentantami Polski i sztabem trenerskim, unikalne materiały wideo z wizyt u polskiej kadry, wiadomości, zdjęcia, komentarze. Wystartował serwis Wirtualnej Polski dedykowany Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej – euro2008.wp.pl.
Pod adresem euro2008.wp.pl internauci znajdą bieżące wiadomości, terminarze mistrzostw i ich historię, sylwetki piłkarzy, opisy stadionów, materiały wideo z wizyt redakcji sportowej WP u polskiej kadry. „Do Euro 2008 pozostaje… 31 dni”, odlicza już zegar na głównej stronie serwisu sportowego Wirtualnej Polski dedykowanego Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej.

„Stawiamy przede wszystkim na materiały autorskie, unikalne treści oraz ekskluzywne wywiady. Naszym partnerem jest Telekomunikacja Polska, główny sponsor reprezentacji Polski, dzięki czemu użytkownicy serwisu euro2008.wp.pl będą mieli dostęp do wyjątkowych treści. Przeprowadzać będziemy wywiady z reprezentantami Polski i realizować wideoczaty z zawodnikami. Wysyłamy też na Mistrzostwa naszego reportera, co zagwarantuje jedyne w swoim rodzaju relacje tekstowe, zdjęciowe oraz filmowe. – opowiada Grzegorz Chodkowski, Koordynator Serwisu Sport Wirtualnej Polski – Zależy nam również na interakcji z użytkownikami, stąd m.in. unikalne rozwiązanie – scenariusz ME, czyli wirtualna symulacja całego turnieju; od pierwszego meczu Mistrzostw do ich finału.” – dodaje.

Każdy internauta będzie też mógł podzielić się z WP wrażeniami z Euro2008 – w czerwcu w serwisie pojawi się sekcja „Wyślij do nas plik z Euro” – zamieścić w serwisie swój komentarz, opinię, zdjęcia, wziąć udział w sondażach. Można też będzie, za pośrednictwem witryny WP, typować wyniki piłkarskich ME. Już teraz redakcja sportowa portalu przygotowała formularze trzech kolejek fazy grupowej. Typowanie wyników meczów odbywać się będzie w systemie 1-x-2 (zwycięstwo, remis, porażka). Głosy można będzie oddawać do momentu rozpoczęcia każdego spotkania.

Poruszanie się po serwisie euro2008.wp.pl jest intuicyjne. W głównych działach witryny portal prezentuje m.in. dokładne terminarze spotkań, sylwetki trenerów i gwiazd wszystkich drużyn ME, historię Mistrzostw, od pierwszych, rozegranych w 1960 roku we Francji, galerie zdjęć, materiały wideo. W najbliższym czasie, tuż po ogłoszeniu składów drużyn, WP przedstawi w serwisie sylwetki wszystkich zawodników biorących udział w Euro2008. Na stronach Euro2008 pojawią się też szczegółowe zapowiedzi meczów, tekstowe relacje na żywo z każdego meczu, dokładne opisy spotkań, pomeczowe wypowiedzi ekspertów i klasyfikacje strzelców. Będzie też tu można znaleźć codzienny raport z tego, co robią Polacy podczas Euro 2008.

„Zamierzamy być najlepszym serwisem poświęconym Euro2008 w polskiej Sieci. Jak dotąd strony euro2008.wp.pl odwiedziło ponad milion użytkowników*. Na prawdziwe oblężenie liczymy już od 7 czerwca.” – mówi Grzegorz Chodkowski.

www.euro2008.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top