Expressivo użycza głosu Microsoft Word

IVO Software zaprezentowało nową wersję programu Expressivo 1.4.4, który integruje się z Microsoft Word 2007. Od teraz ten popularny edytor tekstu może czytać dokumenty ludzkim głosem. Expressivo umożliwia także odsłuchanie tekstów zaznaczonych na ekranie komputera. Swoją popularność i niebywały rozwój program zawdzięcza zastosowaniu innowacyjnej technologii syntezatora mowy IVONA.

Expressivo jest nowoczesnym narzędziem dla aktywnych osób. Program – mówiący naturalnym głosem – możemy użyć jako lektora. Do najpopularniejszych zastosowań  Expressivo należą: tworzenie audiobooków, oglądanie filmów z lektorem, odsłuchiwanie informacji ze stron internetowych oraz nauka języków obcych (nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3). Program ułatwia również komunikację z popularnymi aplikacjami – MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird i Skype. Dodatkowo możemy zdecydować, którym głosem lektora Expressivo będzie do nas mówić – polski Jacek i Ewa czy angielskojęzyczne Jennifer oraz Eric.

Expressivo jest w stanie pracować z tekstem pochodzącym z niemal dowolnego źródła – od najprostszego edytora tekstu, przez przeglądarki internetowe, po zaawansowane bazy danych i arkusze kalkulacyjne. Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu i wybrać „czytaj” w okienku „zaznacz i czytaj”.

”Wiele nowych rozwiązań wdrożonych w Expressivo zaproponowali nam dotychczasowi użytkownicy. Zebraliśmy już kilka tysięcy propozycji i pomysłów zastosowań w ankietach i na forum internetowym www.forum.expressivo.pl” – mówi Łukasz Osowski, prezes IVO Software.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top