F-Secure przejmuje Steek SA

Firma F-Secure Corporation ogłosiła przejęcie spółki Steek SA, będącej jednym z największych europejskich producentów oprogramowania do archiwizowania i zarządzania danymi online.  Firma Steek znana jest z usług, dzięki którym konsumenci mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać swoimi plikami za pomocą komputerów oraz telefonów komórkowych.

Akwizycja wzmocni pozycję F-Secure na rynku oprogramowania ochronnego, dostarczanego jako usługa przez dostawców Internetu oraz operatorów mobilnych na świecie. Zarówno nabywane w ramach transakcji rozwiązania, jak i partnerskie umowy z operatorami uzupełniają istniejącą działalność F-Secure. Potencjał obu firm sprawia, że F-Secure zyskuje nowe możliwości wzrostu na błyskawicznie rozwijającym się rynku stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych.

Kimmo Alkio, prezes i dyrektor generalny F-Secure, powiedział: “Włączając technologię firmy Steek oraz jej umowy z operatorami do F-Secure, wzmacniamy naszą pozycję konkurencyjną na rynkach SaaS (oprogramowanie  jako usługa – Software as a Service). Przejęcie to jest naturalnym krokiem w realizowanej przez F-Secure strategii poszerzania oferty usług o wartości dodanej. Transakcja  wpisuje się w nasze dążenie do innowacji i wzrostu w obszarze usług internetowych”.

Zgodnie z założeniami, w drugiej połowie 2009 roku przejęcie ma poprawić przychody Grupy uzyskiwane od operatorów o 2-3 miliony EUR i wpłynie w niewielkim stopniu na rozwodnienie zysku na akcję (EPS). Jednocześnie zarząd szacuje, że w dłuższej perspektywie przejęcie może poprawić przychody Grupy od operatorów.

Zgodnie z umową, cena zakupu bez gotówki w kasie i zadłużenia, wyniosła 27,5 mln EUR. Ponadto F-Secure może dopłacić w 2010 roku maksymalnie 2,5 mln EUR w zależności od wyników przejętej firmy. Kwota transakcji zostanie zapłacona w gotówce i sfinansowana z aktywów bieżących firmy. Umowa o przejęciu została podpisana i zamknięta. Przejmowana firma będzie konsolidowana z działalnością Grupy od lipca 2009 roku.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry