Facebook dostarcza nowych danych na temat aplikacji

Największy na świecie serwis społecznościowy – Facebook – udostępnił niedawno nową wersję profilu użytkownika. Teraz przyszedł czas na premierę dla twórców aplikacji – rozbudowane narzędzie statystyczne.

Facebookowi programiści od dawna domagali się pakietu, który ułatwiłby im ocenę popularności poszczególnych wtyczek. Ekipa Marka Zuckerberga odpowiedziała pozytywnie na te prośby. Nowe narzędzie będzie oceniać liczbę odsłon, kliknięć w profilach czy osób, które dodały konkretną aplikację do listy ulubionych. Wszystko to w kontekście czasowym – do kilku tygodni wstecz.

Aplikacje w Facebooku (gry, programy narzędziowe itp.) są bardzo popularne – korzystają z nich miliony ludzi. Jednocześnie stosowanie wtyczek stało się polem do nadużyć. W ciągu ostatniego roku administratorzy serwisu pracowali nad nowymi zapisami regulaminowymi, które zmniejszyłyby skalę spamu i ograniczyły ryzyko wyłudzenia prywatnych danych za pośrednictwem interfejsów aplikacji.

Osiągnięto spore postępy – dzięki temu programy stały się w pełni rozwiniętym narzędziem, za pośrednictwem którego można bez ryzyka zarabiać pieniądze. Nowy pakiet statystyczny to kolejny krok w kierunku skomercjalizowania platformy. Dzięki dokładnym informacjom na temat liczby użytkowników deweloperzy będą mogli łatwiej znajdywać partnerów e-biznesowych czy reklamodawców.

Źródło: Mashable

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry