Facebook pikuje na giełdzie

Okazuje się, że wycena na poziomie 38 dolarów za akcję Facebooka była mocno przeszacowana. Giełda weryfikuje wartość firmy Marka Zuckerberga.

Od chwili debiutu na giełdzie akcje serwisu społecznościowego Facebook wciąż notują zniżkę wartości. We wtorek, 29 maja, osiągnęły wycenę na poziomie 28,82 dolarów. To spadek o 9,63 proc.

Facebook pikuje na giełdzie 1

Debiut giełdowy Facebooka miał miejsce 18 maja. Cena akcji serwisu z oferty IPO ustalona została wówczas na 38 dolarów. Od tego czasu notowania spadły już o ponad 20 proc. Rekordowe minimum akcji firmy Facebook to 28,66 dolarów.

Po raz pierwszy walory Facebooka spadły poniżej granicy 30 dolarów po 11 dniach od momentu debiutu. Serwis All Things D przekonuje, że akcje Facebooka spadają w odpowiedzi na obawy dotyczące potencjału wzrostu serwisu oraz w związku z kontrowersjami na temat nierzetelnego przygotowania IPO.

grafika: Onet.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry