Facebook pomaga rozpropagować ideę oddawania narządów do przeszczepu

We wczorajszym programie „Good Morning America” sieci ABC, Mark Zuckerberg poinformował o możliwości dodawania do facebookowej osi czasu momentu, w którym postanowiło się zostać dawcą narządów.

Pomysł na umożliwienie zaznaczenia takiej informacji pojawił się podobno podczas rozmowy Zuckerberga z jego partnerką, Priscillą Chan, która jest studentką szkoły medycznej. To ona miała uzmysłowić twórcy Facebooka z jak wielkimi problemami borykają się osoby czekające na przeszczep.

Mark Zuckerberg zauważył w telewizyjnym wystąpieniu:

Facebook opiera się na komunikacji i informacji pomiędzy ludźmi. Uważamy, że użytkownicy Facebooka mogą przyczynić się do rozpropagowania idei oddawania narządów i że chcą informować o tym swoich znajomych. Może to znacznie pomóc w rozwiązaniu kryzysu związanego z tym problemem.

Jak można dodać swój status dawcy narządów do osi czasu? Należy wejść w osi czasu do sekcji „Wydarzenia z życia”, by następnie wybrać opcję „Zdrowie i samopoczucie”. Obok informacji o chorobach i wyjściu z nałogów dodana został opcja określenia siebie jako dawcy narządów. Istnieje również możliwość zarejestrowania się w państwowej ewidencji dawców organów.

Facebook pomaga rozpropagować ideę oddawania narządów do przeszczepu 1

Facebook pomaga rozpropagować ideę oddawania narządów do przeszczepu 2

Polscy użytkownicy Facebooka nie mają jeszcze możliwości dodania tego wydarzenia do osi czasu.

W oficjalnym wpisie na blogu Facebooka możemy przeczytać, że „114 tys. osób w Stanach Zjednoczonych, a miliony osób na całym świecie, czeka na różnego rodzaju przeszczepy: serca, wątroby, nerek, które mogą uratować im życie. Wiele z tych osób – średnio 18 dziennie – umrze w oczekiwaniu na zabieg, ponieważ nie ma wystarczającej liczby dawców”.

źródło ilustracji: Facebook

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry