Facebook pracuje nad własnym smartfonem?

Telefon Facebooka może już wkrótce pojawić się na rynku – pracować mają nad nim inżynierowie zatrudnieni wcześniej przy tworzeniu iPhone`a i iPada.

Facebook pracuje nad własnym smartfonem? 1Firma Facebook rekrutowała inżynierów i specjalistów ds. oprogramowania, którzy pracowali dla firmy Apple nad urządzeniami iPhone oraz iPad. Już wcześniej właściciele serwisu podejmowali pierwsze próby zbudowania własnego smartfona. Projekt ten nosić ma nazwę „Buffy”.

Wielu komentatorów przypuszcza, że już niebawem pojawi się na rynku dedykowany telefon Facebooka. Do takich rozważań skłaniają ostatnie posunięcia firmy, która wydała własną aplikację fotograficzną Facebook Camera dla urządzeń z systemem iOS, jak i inne aplikacje np. Facebook Messenger. Facebook tworzy także własny sklep z aplikacjami, będący odpowiedzią na popularność App Store firmy Apple. Dodatkowo, firma Facebook zastanawia się podobno nad zakupem przeglądarki Opera. Własna aplikacja tego typu miałaby pozwolić na przejęcie przez serwis użytkowników mobilnej przeglądarki Safari.

Nick Bilton z The New York Times, cytowany przez serwis News Cnet donosi, że Facebook ma nadzieję na wypuszczenie swojego smartfona na rynek już w przyszłym roku.

W lutym 2011 roku na Mobile World Congress firma HTC zaprezentowała swoje dwa nowe smartfony, wyposażone w dedykowane przyciski Facebook: The HTC Chacha oraz HTC Salsa. Warto podkreślić, że w listopadzie pojawiały się pierwsze informacje o tym, że firma HTC zbuduje smartfon dla Facebooka, który zintegrowałby mobilną sieć społeczną.

Istnieją już smartfony ułatwiające użytkownikom korzystanie z serwisu społecznościowego Facebook, nawet dosłownie za pośrednictwem jednego kliknięcia. Jeśli już powstanie telefon dedykowany Facebookowi, to najprawdopodobniej będzie to tani smartfon średniej klasy z systemem Android. Nie będzie zapewne konkurował ze smartfonami z najwyższej półki,

Właściciele serwisu Facebook nie chcą komentować plotek i spekulacji mediów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry