Facebook ułatwia komunikację na ważnych dla siebie rynkach

Opublikowano: 25 lutego 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Facebook ogłosił, że dogadał się z szeregiem operatorów komórkowych, którzy zaoferują darmową lub prawie darmową alternatywę dla wiadomości SMS. Korzystanie z aplikacji Messenger będzie znacznie bardziej opłacalne.

FacebookPartnerstwo obejmuje 18 sieci w 14 krajach. Dla ich klientów oznacza, że korzystanie z aplikacji Facebook Messenger nie będzie wpływało na posiadany pakiet danych lub ten wpływ będzie bardzo mały.

Lista współpracujących operatorów przedstawia się następująco:

  • Europa: TMN w Portugalii, Three w Irlandii, Vivacom w Bułgarii, Tre we Włoszech;
  • Azja: Airtel oraz Reliance w Indiach, wdosat, Smartfren, AXIS oraz XL Axiata w Indonezji, SMART na Filipinach, DiGi w Malezji, DTAC w Tajlandii, Backcell w Azerbejdżanie;
  • Afryka i Bliski Wschód: Viva w Bahrajnie, STC w Arabii Saudyjskiej, Etisalat w Egipcie;
  • Ameryka: Oi w Brazylii.

Umowy z operatorami pokazują, które rynki interesują obecnie Facebooka najbardziej. Dla serwisu mają największy potencjał, zwłaszcza w obszarze mobile. A ten interesuje twórców Facebooka najbardziej.

Dawid ZarazińskiFacebook ułatwia komunikację na ważnych dla siebie rynkach

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.