Facebook wprowadzi filtry fotograficzne

Facebook planuje udostępnienie filtrów do zdjęć zintegrowanych z aplikacją mobilną serwisu. Ma to być odpowiedź na ogromną popularność aplikacji Instagram, którą Facebook planował przejąć.

Nowa funkcja ma być już gotowa, donosi New York Times powołując się na inżynierów zatrudnionych w Facebooku. Przed premierą produktu ma on zostać jeszcze dopracowany, dodane mają być kolejne filtry. Łącznie pojawić ma się około 10-15 filtrów, które nakładać będzie można na zrobione komórką zdjęcia.

Te same źródła NYT informują, że Facebook próbował przejąć Instragram. Negocjacje zakończyć miały się jednak bez powodzenia. Przedstawiciele Instagram i Facebooka odmówili komentarza w tej sprawie.

Facebook wprowadzi filtry fotograficzne 1

Instagram

Wkrótce Facebook konkurować będzie jednak musiał nie tylko z Instagram. W piątej wersji systemu mobilnego iOS pojawić mają filtry fotograficzne zintegrowane z aplikacją do robienia zdjęć.

Instagram w ciągu roku istnienia zdobył ponad osiem milionów użytkowników, a w lutym pozyskał 7 mln dolarów finansowania. Co ciekawe, wciąż dostępny jest tylko dla użytkowników telefonów firmy Apple, którzy podzielili się w aplikacji już 150 mln zdjęć.

Przypomnijmy też, że wczoraj Facebook poinformował o ważnych poprawkach w ustawieniach prywatności.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top