Facebook wprowadzi filtry fotograficzne

Opublikowano: 25 sierpnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Facebook planuje udostępnienie filtrów do zdjęć zintegrowanych z aplikacją mobilną serwisu. Ma to być odpowiedź na ogromną popularność aplikacji Instagram, którą Facebook planował przejąć.

Nowa funkcja ma być już gotowa, donosi New York Times powołując się na inżynierów zatrudnionych w Facebooku. Przed premierą produktu ma on zostać jeszcze dopracowany, dodane mają być kolejne filtry. Łącznie pojawić ma się około 10-15 filtrów, które nakładać będzie można na zrobione komórką zdjęcia.

Te same źródła NYT informują, że Facebook próbował przejąć Instragram. Negocjacje zakończyć miały się jednak bez powodzenia. Przedstawiciele Instagram i Facebooka odmówili komentarza w tej sprawie.

Facebook wprowadzi filtry fotograficzne 1

Instagram

Wkrótce Facebook konkurować będzie jednak musiał nie tylko z Instagram. W piątej wersji systemu mobilnego iOS pojawić mają filtry fotograficzne zintegrowane z aplikacją do robienia zdjęć.

Instagram w ciągu roku istnienia zdobył ponad osiem milionów użytkowników, a w lutym pozyskał 7 mln dolarów finansowania. Co ciekawe, wciąż dostępny jest tylko dla użytkowników telefonów firmy Apple, którzy podzielili się w aplikacji już 150 mln zdjęć.

Przypomnijmy też, że wczoraj Facebook poinformował o ważnych poprawkach w ustawieniach prywatności.

Dawid ZarazińskiFacebook wprowadzi filtry fotograficzne

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.