Facebook z własną aplikacją fotograficzną

Facebook Camera – nowa aplikacja mobilna serwisu społecznościowego ma dziś swoją premierę. Czy będzie ona konkurencją dla aplikacji Instagram?

Facebook z własną aplikacją fotograficzną 1

Serwis Facebook udostępnił 24 maja własną darmową aplikację fotograficzną dla iPhone`ów, co ogłosił na swojej stronie internetowej. Nosi ona nazwę Facebook Camera i łączy się bezpośrednio z kontem użytkownika. Umożliwia wysyłanie zdjęć, komentowanie, tagowanie oraz przycinanie i obrabianie. Użytkownik może w jednym miejscu przeglądać wszystkie zdjęcia dodane przez jego znajomych. Za pośrednictwem aplikacji można udostępnić kilka zdjęć na raz w serwisie, zamiast publikować je pojedynczo.

Program fotograficzny serwisu Facebook to kolejny krok w jego rozwoju. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z serwisem społecznościowym, pozwala na edycję wykonanych zdjęć przez użytkownika, w tym na dodawanie efektów do obrazów, nakładanie na nie filtrów czy kadrowanie. Można przypuszczać, że inspiracją do jej powstania była zakupiona niedawno przez firmę Facebook aplikacja mobilna Instagram.

Facebook z własną aplikacją fotograficzną 2

Dziwić może fakt, że aplikacja Facebook Camera miała swoją premierę jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu aplikacji mobilnej Instagram, bowiem Mark Zuckerberg nie otrzymał jeszcze ostatecznego pozwolenia regulatorów rynku na przeprowadzenie tej transakcji. Być może jednak jest to zabezpieczenie przed tym, aby właściciele serwisu nie pozostali z pustymi rękami, gdyby transakcja dotycząca aplikacji Instagram nie doszła ostatecznie do skutku. Zuckerberg zapowiada, że Instagram będzie rozwijany oddzielnie i nie jest planowana jego integracja z serwisem Facebook.

Aplikacja Facebook Camera jest dostępna dla anglojęzycznych użytkowników iPhone`ów w App Store.

zdjęcia: Facebook

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry