Facebookofon coraz bardziej prawdopodobny

Facebook coraz bardziej interesuje się rynkiem urządzeń przenośnych. Firma, we współpracy z  HTC, pracować ma nad własnym telefonem.

Facebookofon coraz bardziej prawdopodobny 1Redaktorzy serwisu Bloomberg dotarli do informacji, że Facebook nawiązał współpracę z HTC, w której wyniku w przyszłym roku do sprzedaży miałby trafić prawdziwy „Facebookofon”.

Początkowe plany zakładały, że telefon ukaże się w sprzedaży pod koniec tego roku, jednak termin został przesunięty na przyszły rok, ponieważ firma HTC potrzebuje więcej czasu do pracy nad innymi projektami. Anonimowe źródło podaje, że w urządzeniu opracowywanym dla Facebooka znajdzie się spersonalizowany system operacyjny, stworzony specjalnie dla tego urządzenia.

Ponad połowa z 900 milionowej społeczności Facebooka korzysta z niego na urządzeniach przenośnych, a zarazem ani cent z ponad 3 miliardów dolarów, które firma zarobiła w ubiegłym roku na reklamach, nie pochodzi z obszaru reklam mobilnych. Właśnie z tego powodu Facebook miałby zainteresować się stworzeniem własnego telefonu, ale także usprawnieniem istniejących już aplikacji dostępowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry