Felietony Dehnela i Dukaja na WP

W Wirtualnej Polsce Jacek Dehnel i Jacek Dukaj przekazują osobisty punkt widzenia na temat współczesnej literatury – najnowszych książek autorstwa prozaików rodzimych i zagranicznych.

Choć felietony dotyczą książek sensu stricto, jednak – zgodnie z założeniami tego gatunku i temperamentem autorów – w sposób mniej lub bardziej wyważony nawiązują do historii i aktualnych wydarzeń. “Postanowiliśmy zaprosić do pisania felietonów najciekawszych pisarzy bardzo młodego pokolenia, różniących się typem uprawianej literatury oraz wrażliwością artystyczną, którzy z całą pewnością już teraz prezentują poziom światowy.” – twierdzi Wojciech Sosnowski, koordynator serwisu Książki Wirtualnej Polski.

Serwis ksiazki.wp.pl jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych serwisów internetowych poświęconych literaturze. Ma na to wpływ między innymi wciąż udoskonalana, dynamiczna i nowoczesna strona główna serwisu. I tak w zakładce Wiadomości znaleźć można informacje poświęcone peryferiom literatury lub dalekim z nią skojarzeniom – na przykład dotyczące ekranizacji powieści czy roszad personalnych w Ministerstwie Oświaty. W dziale Gorące w krótkiej formie prezentowane są najciekawsze nowości wydawnicze z danego tygodnia. Redagowane przez internautów Recenzje są sprawdzonym sposobem na świeży, niebanalny, choć niekiedy kontrowersyjny odbiór dzieła przez „zwykłych”, nie uwikłanych przez zobowiązania wydawnicze, czytelników (obdarzonych jednak krytyczno-literackim talentem). Baza aktualizowanego codziennie działu Zapowiedzi sięga kilku miesięcy naprzód i jest uzupełniana na bieżąco przez domy książki i oficyny wydawnicze. Czaty zachęcają do bezpośredniej rozmowy z ulubionym twórcą, umożliwiają także przegląd zarchiwizowanych spotkań np. z Julią Hartwig, Anną Prucnal czy Roberto Pazzim. Wiedzę literacką można poddać ocenie w organizowanych zwykle jednocześnie dwóch – trzech turniejach; nagrodami w dziale Konkursy są zawsze uznane, wartościowe utwory.

www.ksiazki.wp.pl/felietony

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry