Felietony Dehnela i Dukaja na WP

W Wirtualnej Polsce Jacek Dehnel i Jacek Dukaj przekazują osobisty punkt widzenia na temat współczesnej literatury – najnowszych książek autorstwa prozaików rodzimych i zagranicznych.

Choć felietony dotyczą książek sensu stricto, jednak – zgodnie z założeniami tego gatunku i temperamentem autorów – w sposób mniej lub bardziej wyważony nawiązują do historii i aktualnych wydarzeń. “Postanowiliśmy zaprosić do pisania felietonów najciekawszych pisarzy bardzo młodego pokolenia, różniących się typem uprawianej literatury oraz wrażliwością artystyczną, którzy z całą pewnością już teraz prezentują poziom światowy.” – twierdzi Wojciech Sosnowski, koordynator serwisu Książki Wirtualnej Polski.

Serwis ksiazki.wp.pl jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych serwisów internetowych poświęconych literaturze. Ma na to wpływ między innymi wciąż udoskonalana, dynamiczna i nowoczesna strona główna serwisu. I tak w zakładce Wiadomości znaleźć można informacje poświęcone peryferiom literatury lub dalekim z nią skojarzeniom – na przykład dotyczące ekranizacji powieści czy roszad personalnych w Ministerstwie Oświaty. W dziale Gorące w krótkiej formie prezentowane są najciekawsze nowości wydawnicze z danego tygodnia. Redagowane przez internautów Recenzje są sprawdzonym sposobem na świeży, niebanalny, choć niekiedy kontrowersyjny odbiór dzieła przez „zwykłych”, nie uwikłanych przez zobowiązania wydawnicze, czytelników (obdarzonych jednak krytyczno-literackim talentem). Baza aktualizowanego codziennie działu Zapowiedzi sięga kilku miesięcy naprzód i jest uzupełniana na bieżąco przez domy książki i oficyny wydawnicze. Czaty zachęcają do bezpośredniej rozmowy z ulubionym twórcą, umożliwiają także przegląd zarchiwizowanych spotkań np. z Julią Hartwig, Anną Prucnal czy Roberto Pazzim. Wiedzę literacką można poddać ocenie w organizowanych zwykle jednocześnie dwóch – trzech turniejach; nagrodami w dziale Konkursy są zawsze uznane, wartościowe utwory.

www.ksiazki.wp.pl/felietony

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry