Festiwal Filmowy Planete Doc Review w iplex.pl

Tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego Planete Doc Review  można oglądać nie tylko w warszawskiej Kinotece, ale także – już po raz drugi – na monitorach komputerów w całym kraju. Od 11 do 17 maja festiwalowe projekcje wyświetlane są w wirtualnym kinie na stronie www.iplex.pl w systemie Video on demand.

To już druga edycja Festiwalu Filmowego Planete Doc Review w internecie. Poprzednia odbywała się na zasadach zbliżonych do emisji seansów tradycyjnych – widzowie iplex.pl gromadzili sie przed monitorami o określonej godzinie i dokładnie o tej, uzgodnionej wczesniej porze, wyświetlał się film. Tym razem uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu odbywa się na jeszcze bardziej dogodnych warunkach.

Na prośbę naszych widzów zdecydowaliśmy się zmodyfikować zasady korzystania  z internetowej edycji festiwalu – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o. – Tym razem seanse dostępne są, nie o określonych porach, a całą dobę w ramach VoD. Użytkownik ma więc 72 godziny na, nawet kilkukrotne, oglądanie filmu. Dzięki temu, miłośnicy wyjątkowych dokumentów, którzy nie są w stanie przyjechać na festiwal do stolicy, będą mogli delektować się nim o dowolnej porze w domowym zaciszu.

Tegoroczny program Planete Doc Review obfituje w głośne, nagradzane filmy zagraniczne, ale nie zabraknie też rodzimych akcentów, gdyż w ramach festiwalu pojawią się także polskie premiery. Na program Festiwalu Filmowego Planete Doc Review składa się 140 filmów dokumentalnych przedstawianych w następujących sekcjach: Nauki polityczne, Fetysze i kultura, Bohaterowie są wśród nas, Historie intymne, Klimat na zmiany, Art Doc, Muzyka i wolność, M(a)U(e)R – rewolucja 1989 roku w polskim i niemieckim filmie dokumentalnym, AnimaDoc – sekcja animowanego dokumentu, Iran gate – panorama współczesnego Iranu, Retrospektywa mistrza – Nikolaus Geyrhalter oraz Doc Alliance.

Formuła organizowania filmowych imprez w sieci to stosunkowo nowe, lecz coraz bardziej popularne zjawisko. Dzieki takim wydarzeniom widownia z całego kraju ma szansę uzyskiwać wiedzę o filmowym świecie i cieszyć się możliwościami, jakie oferuje internet.

iplex.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top