Film o Facebooku zgarnia cztery Złote Globy

Opublikowano: 17 stycznia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W nocy odbyła się  68. ceremonia wręczenia Złotych Globów, amerykańskich nagród filmowych. Wielkim zwycięzcą okazał się film o Facebooku, „Social Network” w reżyserii Davida Finchera.

Film o Facebooku zgarnia cztery Złote Globy 1Social Network” uznawany był za tegorocznego faworyta. Niespodzianki nie było; obraz otrzymał aż cztery Złote Globy: dla najlepszego filmu (wynik ogłaszał aktor Michael Douglas, który niedawno wygrał walkę z rakiem; został przywitany przez publiczność długimi brawami), reżyserię, scenariusz (Aaron Sorkin) oraz muzykę (Trent Reznor). Co ciekawe, twórcy filmu w swoich przemowach dziękowali Markowi Zuckerbergowi, szefowi Facebooka.

Wśród innych wyróżnionych znaleźli się m.in. aktor Colin Firth za udział w dramacie „Jak zostać królem” oraz aktorka Natalie Portman, która zagrała w „Czarnym Łabędziu”. Robert De Niro odebrał natomiast nagrodę za całokształt twórczości.

Złote Globy to nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji. Nazywana jest też „przygrywką do Oscarów” – często bowiem nagrodzone filmy stają się faworytami w walce o złote statuetki. Nominacje od Oscarów ogłoszone mają zostać 25 stycznia.

Dawid ZarazińskiFilm o Facebooku zgarnia cztery Złote Globy

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.