Film o Facebooku zgarnia cztery Złote Globy

W nocy odbyła się  68. ceremonia wręczenia Złotych Globów, amerykańskich nagród filmowych. Wielkim zwycięzcą okazał się film o Facebooku, „Social Network” w reżyserii Davida Finchera.

Film o Facebooku zgarnia cztery Złote Globy 1Social Network” uznawany był za tegorocznego faworyta. Niespodzianki nie było; obraz otrzymał aż cztery Złote Globy: dla najlepszego filmu (wynik ogłaszał aktor Michael Douglas, który niedawno wygrał walkę z rakiem; został przywitany przez publiczność długimi brawami), reżyserię, scenariusz (Aaron Sorkin) oraz muzykę (Trent Reznor). Co ciekawe, twórcy filmu w swoich przemowach dziękowali Markowi Zuckerbergowi, szefowi Facebooka.

Wśród innych wyróżnionych znaleźli się m.in. aktor Colin Firth za udział w dramacie „Jak zostać królem” oraz aktorka Natalie Portman, która zagrała w „Czarnym Łabędziu”. Robert De Niro odebrał natomiast nagrodę za całokształt twórczości.

Złote Globy to nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji. Nazywana jest też „przygrywką do Oscarów” – często bowiem nagrodzone filmy stają się faworytami w walce o złote statuetki. Nominacje od Oscarów ogłoszone mają zostać 25 stycznia.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry