Fiskus sprawdzi dane osób handlujących w sieci

Gazeta Prawna poinformowała, że Ministerstwo Finansów planuje nowelizację ordynacji podatkowej. Wśród wymienionych propozycji resortu znajdują się plany związane bezpośrednio z użytkownikami internetu. Wszystko wskazuje na to, że podatnicy handlujący w sieci będą pod znacznie większą kontrolą urzędników skarbowych.

Do tej pory fiskus miał utrudniony dostęp do danych osób, które uchylały się przed odprowadzaniem podatku związanego z dochodami osiągniętymi np. na aukcjach internetowych. Od przyszłego roku urzędnik skarbowy będzie mógł uzyskać od właścicieli serwisów internetowych dane użytkowników, którzy wzbudzą zainteresowanie Urzędu Skarbowego. Jak podaje Gazeta Podatkowa sprawdzane będą ogłoszenia i reklamy wskazujące na prowadzenie działalności, która wymaga odprowadzania podatków.

Jednak rzeczywistość może okazać się odmienna od założeń. Arkadiusz Michaliszyn z CMS Cameron McKenna wyjaśnił gazecie, że próba obserwowania ogromnej ilości handlarzy w sieci może być bardzo trudna. Brak funduszy i kadry po stronie fiskusa w konsekwencji doprowadzi do sytuacji, w której akty prawne będą tylko i wyłącznie straszakiem a nie realnym zagrożeniem dla osób nieodprowadzających podatków.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/344782,fiskus_zmieni_prawo_zeby_latwiej_scigac_dajacych_ogloszenia_na_allegro.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top