Fleetcor — autoryzowany dostawca kart paliwowych

Karty paliwowe to dobry sposób na optymalizację firmowych kosztów. Fleetcor pośredniczy w ich wydawaniu. Obecnie firma ta obsługuje przeszło 500 000 milionów klientów, a oferowane przez nią karty poza Europą trafiają też do Ameryki Północnej, a nawet Azji czy Afryki.

Fleetcor — autoryzowany dostawca kart paliwowych 1

Dzięki szerokiej ofercie oraz rozwiązaniom dopasowanym do indywidualnych potrzeb klienta z kart emitowanych przez Fleetcor korzystają firmy różnej wielkości — duże, międzynarodowe korporacje posiadające flotę kilkuset samochodów i lokalni przedsiębiorcy dysponujący zaledwie kilkoma pojazdami. Najpopularniejsze pośród przedsiębiorców współpracujących z Fleetcor są karty koncernu paliwowego Shell — euroShell Multi i euroShell Single.

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa to produkt z wyglądu przypominający tradycyjną kartę powiązaną z kontem bankowym. Również i to narzędzie płatnicze umożliwia bezgotówkowe transakcje realizowane przez potwierdzenie ich kodem PIN.

Jak sama nazwa wskazuje, główną ideą wprowadzenia kart płatniczych jest uproszczona realizacja płatności za paliwo. Obecnie karty paliwowe dają jednak zdecydowanie większe możliwości, a poza stacją paliw posłużyć się nimi można m.in. na autostradach.

Emitowane przez firmę Fleetcor karty paliwowe wystawiane są na osobę lub pojazd. Z kart imiennych korzystać mogą jedynie ich właściciele. Większe możliwości ich wykorzystania dają karty przypisane do numeru rejestracyjnego pojazdu. Wówczas wykorzystać je można niezależnie od tego, kto kieruje takim samochodem.

W zależności od firmy, która wystawia karty, zależny jest ich zasięg. Najpopularniejsza we Fleetcor — karta euroShell Multi — umożliwia korzystanie z niej w blisko 900 punktach w Polsce i 22 000 w całej Europie.

Za co mogę płacić kartą paliwową?

Karta paliwowa jak sama jej nazwa wskazuje, służy do bezgotówkowego zakupu paliwa. Z wykorzystaniem karty tankować można dowolny rodzaj paliwa, a więc olej napędowy, benzynę czy LPG. Co istotne korzystanie z kart do zakupu paliwa nie tylko nie wymusza noszenia przy sobie prywatnych kart płatniczych czy gotówki, ale na każdym tankowaniu pozwala też zaoszczędzić. Przykładowo na litrze paliwa tankowanym z kartą euroShell zaoszczędzić można nawet do 7 gr.

Na tym możliwości zakupowe kart paliwowych od Fleetcor jednak się nie kończą. Poza tym kartą taką płacić można za zakupy w zlokalizowanych przy stacjach paliw sklepach, nabywając w nich artykuły spożywcze, ale też wszelkie akcesoria samochodowe czy produkty chemiczne. Dodatkowo karta posłuży też do uregulowania płatności za ciepły posiłek — obiad czy danie typu fast-food, a nawet pozwoli umyć auto w myjni czy skorzystać z serwisu i innych usług oferowanych na stacjach benzynowych.

Kartami paliwowymi posługiwać się jednak można nie tylko w obrębie stacji paliw. Dodatkowo umożliwiają one regulowanie płatności za przejazd autostradami, mostami, tunelami czy wiaduktami, a nawet za przeprawy promem.

Kto i w jaki sposób może ubiegać się o kartę?

Karty paliwowe to produkty płatnicze, które znane były już w połowie ubiegłego wieku. Jeszcze do niedawna korzystać z nich mogli jednak tylko ci przedsiębiorcy, którzy dysponowali szeroką flotą. Dziś w dobie konkurencji i rywalizacji sytuacja uległa diametralnej zmianie, a o karty ubiegać się mogą nawet lokalni przedsiębiorcy, którzy nie dysponują wieloma pojazdami należącymi do firmy. Wprawdzie limity dotyczące minimalnej objętości tankowanego paliwa miesięcznie w przypadku wybranych podmiotów wydających karty występują nadal, to jednak ich poziom jest stosunkowo niski.

Żadnych problemów nie przysparza również samo ubieganie się o kartę. Najprościej jest to zrobić przez pośrednika, np. firmę Fleetcor. Wystarczy w tym przypadku skorzystać ze strony internetowej fleetcor.pl i za jej pośrednictwem złożyć wniosek uzupełniając pola zakładki “Złóż wniosek o kartę euroShell”. Resztą zajmą się już specjaliści, którzy się z nim zapoznają i podejmą się jego weryfikacji.

Gdzie mogę zobaczyć swoje rachunki i w jaki sposób będę je otrzymywał?

Przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku karta zostanie wydana, a właściciel karty poza nią otrzyma bezpieczny dostęp do portalu Self-Serve. Serwis ten jest internetowym narzędziem dostępnym przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, które służy do zarządzania kontem i przypisanymi do niego kartami. Konto Self-Serve to narzędzie bardzo praktyczne, pozwalające w szybki i prosty sposób sprawdzić co i gdzie kupują kierowcy, ustanawiać limity, czy nawet blokować karty w przypadku podejrzenia wystąpienia ich kradzieży. Dodatkowo z poziomu konta zamówić można też ich duplikat, kiedy karta zostanie zgubiona lub zniszczona.

W końcu Self-Serve to także dostęp do wszystkich zbiorczych faktur przypisanych do posiadanych kart. Dzięki temu o wiele prostsze i szybsze jest ich księgowanie w kosztach prowadzonej działalności.

Podsumowanie

Bez wątpienia karta paliwowa to spora korzyść dla przedsiębiorcy niezależnie od tego, jak szeroką flotą on dysponuje. Chcąc uniknąć problemów, warto natomiast wybrać optymalnego emitenta, a najlepiej pośrednika, który przy zachowaniu zniżek i bonusów zapewni dostęp do intuicyjnego i prostego w obsłudze panelu. Takim pośrednikiem w opinii użytkowników jest oferująca karty euroShell firma Fleetcor.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry