Flickr: pięć miliardów zdjęć

Opublikowano: 20 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W jednym z najpopularniejszych serwisów umożliwiających prezentowanie swoich zdjęć pojawiła się właśnie fotka nr 5 000 000 000. Flickr utrzymuje stabilny poziom rozwoju, nawet pomimo coraz większej popularności Facebook’a.

W ostatnich trzech latach Flickr utrzymuje stabilny poziom rozwoju. Co roku pojawia się w nim miliard nowych zdjęć (11.2007 – 2 mld zdjęć, 11.2008 – 3 mld, 10.2009 – 4 mld). Nie zmienia się to nawet przy coraz większej popularności Facebook’a, który przekonuje, że w jednym tylko miesiącu – lutym 2010 – jego użytkownicy dodali ok. 2,5 mld zdjęć.

Pięciomiliardowe zdjęcie dodał użytkownik o nazwie „yeoaaron”. Przedstawia widok na budynek Woodwar’a w Vancouver (prezentujemy je poniżej).

Flickr: pięć miliardów zdjęć 1

Źródła: MediaCulpa

Dawid ZarazińskiFlickr: pięć miliardów zdjęć

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.